خبرهای کوتاه
مردان وردپرس وب آغاز جنگ مرورگرها با سایت های غیر امن ( HTTP )

امروز ۲۶ ژانویه سال ۲۰۱۷ رسما مرورگرها اعلام آغاز جنگ خود با سایت هایی که با استفاده از پروتکل غیر ایمن HTTP نمایش داده می شوند را اعلام کردند. با ارایه نسخه جدید فایرفاکس نمایش پیغام به کاربر پس از وارد شدن به سایت هایی که با استفاده از پروتکل غیر ایمن HTTP نمایش داده می شوند خواهد شد. در حال حاظر در آخرین نسخه از گوگل کروم نیز این پیغام نمایش داده میشود. با مردان وردپرس همراه باشید تا با پروتکل HTTP و HTTPS آشنا شوید.

برای مشاهده سایت ها ، مرورگرها از پروتکل خاصی به نام HTTP استفاده می کنند که کاربر را به سرور متصل می کند و دیتا را از سرور دریافت و به کاربر نمایش می دهد این پروتکل غیر ایمن می باشد چراکه به صورت غیر رمزنگاری شده این عمل صورت می گیرد و هکر ساده تر می تواند به کاربران این نوع پروتکل و سایت هایی که از این پروتکل استفاده می کنند حمله کنند، اما با آمدن پروتکل جدید به نام HTTPS به امن تر شدن داده ها و متصل شدن کاربر به  سرور کمک فراوانی کرد چراکه داده ها کدگذاری شده ارسال و دریافت می شود و دسترسی هکر ها به این نوع داده کار بسیار دشواری خواهد بود.

نزدیک به یک سال پیش بود که دو مرورگر بزرگ و پرطرفدار جهان گوگل کروم و موزیلا فایرفاکس اعلام کردند که به زودی از دسترسی کاربران به چنین سایت های جلوگیری خواهند کرد تا دنیای وب را به جایی امن تر تبدیل کنند از این رو مدیران سایت ها مجبور خواهند بود که پروتکل دسترسی به سایت خود را تغییر و پروتکل امن تری ارتقا دهند تا کاربران و سایت در امنیت بیشتری قرار گیرند.

منبع :‌ مردان وردپرس
تاریخ آخرین بروزرسانی : ۸ بهمن ۱۳۹۵
برچسب ها:, , , , , ,

نظرات خود را اینجا بنویسید

آدرس الکترونیکی شما نمایش داده نمی شود *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.