خبرهای کوتاه
مردان وردپرس پلاگین نویسی آموزش ساخت پلاگین وردپرس – بخش سوم

با سلام خدمت شما عزیزان گرامی در قسمت سوم پلاگین نویسی وردپرس هستیم در قسمت دوم به تعریف هوک و نوشتن هوک در پلاگین خودمان پرداختیم.

در این قسمت می خواهیم کار با حلقه ها را توضیح دهیم

حلقه ها همانطور که د PHP می دانید (for ، foreach،while،do while ) برای تکرار یک سری دستور خاص با تعداد معلوم و یا نامعلوم می باشند. مانند نمایش اعداد از یک تا ده و یا نمایش اعدادی که بزرگتر از ۱۰ هستند.

در این قسمت پلاگین نویسی می خواهیم به شما آموزش دهیم که چگونه بعد از مطلب مطالب مرتبط را نمایش دهید.

قبل از آن باید بدانید که حلقه های وردپرس برای نمایش چگونه هستند.

 


 

البته برای نوشتن این پلاگین باید کمی با وردپرس آشنایی داشته باشید ولی برای فهم حلقه ها بسیار مفید می باشد. در مثال بالا یک هوک ایجاد کردیم که پس از تابع the_content فراخوانی و اجرا می شود در این دستورالعمل تعداد چهار پست مرتبط با همان دسته بندی پست جاری نمایش داده خواهد شد و البته قبل از نمایش پست ها نیز یک نوشته چاپ کردیم با عنوان مطالب مرتبط وردپرس بلافاصله پس از رسیدن به این قسمت این تابع را اجرا خواهد کرد.

منتظر قسمت بعدی باشید در قسمت بعد می خواهیم طرز استفده از شورکد ها در پلاگین نویسی  را آموزش دهیم. با مردان وردپرس همراه باشید.

منبع :‌ مردان وردپرس
تاریخ آخرین بروزرسانی : ۲۰ شهریور ۱۳۹۶
2نظر برای

آموزش پلاگین نویسی ، ساخت یک انتخاب رنگ برای وردپرس


 1. پژمان

  با سلام من می خوام برای یکسری از کاربران که نیاز به کدهای خاص رنگی دارن براشون امکانی ایجاد کنم که بتونن با دادن کد رنگی مورد نظر ، به رنگ و یکسری اطلاعات کاربدی دست پیدا کنند ، مانند این وبسایت:https://www.pantone.com/color-finder
  میشه بنده رو راهنمایی بفرمایید.
  با تشکر

  • مدیرکل

   عرض سلام و ادب
   عرض شود خدمت شما در حال حاظر به چنین پلاگینی برنخورده ایم اگر هر زمان ما این چنین پلاگینی را با امکاناتی که در سایت مذکور وجود دارد دیدم بدون شک در قسمت معرفی پلاگین ها خواهیم پرداخت به آن.
   همچنین می توانید با کمی دانش در خصوص ساخت پلاگین ها این پلاگین را برای خود بسازید و آن را توسعه دهید.

   موفق و سربلند باشید.

نظرات خود را اینجا بنویسید

آدرس الکترونیکی شما نمایش داده نمی شود *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.