خبرهای کوتاه
مردان وردپرس آموزش وردپرس آموزش وردپرس ، افزودن اندازه تصویر دلخواه

یکی از امکانات بسیار جالبی که وردپرس در اختیار توسعه دهندگان قرار داده است ، امکان برش تصویر و تبدیل آن به سایز های دیگر است که به طور اتوماتیک صورت می پذیرد و پس از آن که تصویری را آپلود کردید این روند انجام می شود. در وردپرس ۳ اندازه تصویر پیش فرض داریم که در تنظیمات می توانید اندازه آن ها را به اندازه دلخواه تغیین کنید که عبارتند از thumbnail یا تصویر کوچک medium یا تصویر متوسط و large یا تصویر با اندازه بزرگ و این همان اندازه تصویری می باشد که آپلود کرده اید. در این آموزش قصد داریم نحوه اضافه کردن سایز دلخواه را توضیح دهیم با مردان وردپرس همراه باشید تا فرابگیرید چگونه سایز های دلخواه برش تصویر را در قالب تان اضافه کنید.

قبل از هرچیز باید کد زیر را در functions.php  قالب تان بگذارید تا سایت وردپرسی تان  از تصاویر کوچک و تصاویر با سایز دیگر  پشتیبانی کند.

اما گاهی تمایل دارید یک اندازه چهارمی نیز داشته باشید که بهتر است به جای تنظیم کردن با css تصویر را با اندازه دلخواه اضافه نمایید. با استفاده از کد زیر می توانید اندازه دلخواهتان را اضافه نمایید. کد زیر را در  functions.php وارد نمایید.

حال می توانید در حلقه وردپرس و جایی که باید اندازه تصویر دلخواهتان را نمایش دهید کد زیر را وارد نمایید

برای راحتی کار می توانید از پلاگین Simple Image Sizes  استفاده نمایید که بدون نیاز به کد نویسی می توانید تنظیمات مربوط به سایز تصاویر را با آن مشخص کنید.

منبع :‌ مردان وردپرس
تاریخ آخرین بروزرسانی : ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۶
یک نظر برای 1

آموزش وردپرس ، آشنایی با پست متا در وردپرس


  1. مطلب بسیار خوبی بود.ممنون

نظرات خود را اینجا بنویسید

آدرس الکترونیکی شما نمایش داده نمی شود *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.