خبرهای کوتاه
مردان وردپرس امنیت وردپرس امنیت وردپرس ، امنیت در وردپرس

امنیت در وردپرس

با سلام خدمت شما کاربران گرامی مردان وردپرس.با توجه به اینکه هدف  ما  در این بوده که سطح علمی کاربران خود ، اعم از کد نویسان و یا کاربران ، را ارتقا داده  تا بتواند عامل کوچکی در موفقیت شما عزیزان باشد.یکی از دغدغه اصلی مردان وردپرس ، برقراری امنیت نسبی برای سایت های کاربران می باشد.از اینکه  از کلمه امنیت نسبی به کار برده شد در آینده متوجه آن خواهید شد. امنیت سایت از اهمیت فوق العاده ای برخوردار می باشد  و می توان گفت موثرترین عامل ادامه فعالیت ، ثبات و اعتبار یک سایت با توجه به موارد دیگر ، موضوع مهم امنیت است. امنیت و امنیت وردپرس واژه ای نیست که بخواهیم به راحتی از آن گذشته و صرف نظر کنیم و یا به راحتی بتوانیم آن را آموزش دهیم.به همین دلیل با آموزش های بخش شده و هدف دار ، امنیت سایت وردپرسی را نسبی برقرار می کنیم.لازم است بدانید امنیت وردپرس (wordpress security)بسته به چیزهای زیادی دارد و هیچ وقت نمیتوان گفت یک وب سایت دارای امنیت ۱۰۰درصدی مطلق می باشد. به همین دلیل مدیران سایت ها به دنبال راه کارهایی برای افزایش هر چه بیشتر امنیت در وب سایت خود می باشند تا احتمال بروز هک شدن وب سایت توسط هکر ها را  تا جایی که امکان دارد به سمت صفر میل دهند(تا جایی که امکان دارد).

از آنجایی که وردپرس محبوب ترین سیستم مدیریت محتوا می باشد و افراد زیادی با ندانستن درباره این سیستم (بعضی فکر می کنند سایت راه اندازی شود تمام می شود در وردپرس) متاسفانه هک های زیادی در این سیستم انجام می شود پس بهتر است نکات امنیتی هر چند کوچک را رعایت کرده تا وبسایتی ایمن داشته باشیم.

 


امنیت چیست؟
مفهوم امنیت در دنیای واقعی برای بسیاری از ما حیاتی است در دوران ماقبل تاریخ، امنیت عبارت بود از اصول حفظ بقا؛ نظیر امنیت در برابر حملة دیگران یا حیوانات، و نیز امنیت تأمین غذا. 

https://wpmen.ir/


 

امنیت سایت به مجموعه اقداماتی گفته می شود که با انجام آنها ضریب امنیت سایت به حداکثر رسیده و امکان نفوذ به آن به حداقل می رسد. توجه داشته باشید که امنیت سایت تابع موارد دیگری نیز می باشد که تمامی آنها نقش بسیار اساسی در تامین امنیت وبسایت دارند. امنیت سرور ، امنیت شبکه ، امنیت اینترنت ، امنیت سیستم عامل ، امنیت نرم افزار و بسیاری از موارد دیگر نقش کلیدی در تامین زیرساخت امنیت سایت دارند. 

امنیت سایت به شرایط و وضعیتی گفته می شود که در آن سایت با وجود خدمات دهی معمول و مورد نیاز ، بالاترین سطح امنیتی مورد نیاز را داشته و سطح آسیب پذیری آن در پایین ترین سطح ممکن باشد. امنیت سایت به موارد بسیاری وابسته است که باید رعایت شوند.

securityblog

البته امنیت سرور بر عهده مدیران سایت ها نیست اما در قسمت های آینده به نحوه خرید هاست نیز می پردازیم.در کل در این دوره فراخواهیم گرفت که چه باید ها و نباید هایی در سایت وردپرسی خود انجام دهیم


 

 


 

امنیت سایت


هک کردن ( Hack  )  چیست ؟ 

هر نوع نفوذی  که توسط هکر در یک سیستم امینتی شبکه و کامپیوتری انجام گیرد به نوعی هک گفته می شود و واژه‌ ی هک به معنی نفوذ به سیستم‌های کامپیوتری و دسترسی غیرمجاز به سیستم‌ می‌باشد.

به شخصی که این کار را انجام می‌دهد هکر گفته می‌شود.

هکر (hacker) کیست ؟ 

 مفهوم هک همپای پیشرفت کامپیوتر همواره تغییر کرده است و در ابتدا مفهوم هک استفاده از ابزارهای الکترونیکی و ارتباط نظیر تلفن جهت استفاده رایگان از آنها بود که بعدها توسط کارشناسان نرم افزاری جهت بدست آوردن کد و اطلاعات برنامه ها تغییر نمود و در حال حاضر هک به دستیابی غیر مجاز به اطلاعات یک کامپیوتر یا شبکه گفته می شود.با توجه به اینکه این کار غیر قانونی و مخرب می باشد ، هکرها به عنوان کاربران خطرناک و حتی پس از حملات ۱۱ سپتامبر بعنوان تروریست  Terrorist  کامپیوتری مشهور شده اند.

در گذشته ، تصور عمومی بر آن بود که هکرها  #Hacker's بی آنکه قابل ردیابی باشند اطلاعات را به سرقت می بردند ، این در حالی است که اگر از کارشناسان امنیت کامپیوتر در این موارد استفاده شود، می توانند نحوه هک شدن و نیز حتی فرد هکر را نیز شناسایی کنند.

هک میتواند جنبه شخصی یا حرفه ای داشته باشد، به عبارت دیگر، هکرها می توانند کلمات عبور یا اطلاعات شخصی یا شرکتی را به سرقت ببرند و یا در سطح بالاتری برای امنیت ملی خطراتی ایجاد کنند.

 مانند : 

  •  دخالت در امور ارتباطی
  •   مالی
  •   سیاسی

بحث ما در مورد امنیت است اما خالی از لطف نبود که درباره هک و هکر بدانید.

آموزش وردپرس


در این سری آموزش امنیت وردپرس ، گاهی اقدامات پیش پا افتاده ای را یاد آوری می کنیم، مثلا رمز عبور یکی از مهمترین گزینه های هک یک وبسایت می باشد اگر مدیر سایتی رمز عبور خود را ۱۲۳۴ قرار داده باشد و هرچه هم هزینه امنیت کند باز هم سایت وردپرسی اش هک می شود. همچنین به بررسی پلاگین ها و قالب ها می پردازیم .همچنین به بررسی فایل ها و نحوه دسترسی کاربران به آنها پرداخته و درباره سرویس های میزبانی که قرار است سایت وردپرسی مارا پشتیبانی کند بررسی می کنیم. 

برای آگاهی بیشتر و شناخت انواع هک ها در قسمت بعدی آنها را بررسی می کنیم تا پرونده امنیت با آموزش روش های نفوذ به سایت های  وردپرس و غیر وردپرسی ، شروع شود .با ما همراه باشید.

منبع :‌ مردان وردپرس
تاریخ آخرین بروزرسانی : ۲۵ آذر ۱۳۹۵
برچسب ها:, , , ,

نظرات خود را اینجا بنویسید

آدرس الکترونیکی شما نمایش داده نمی شود *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.