خبرهای کوتاه
مردان وردپرس آموزش HTML بررسی و معرفی تگ های HTML – بخش اول

%d9%85%d8%b9%d8%b1%d9%81%db%8c_%d9%88_%d8%a8%d8%b1%d8%b1%d8%b3%db%8c_%d8%aa%da%af_%d9%87%d8%a7%db%8c_html_%d8%a8%d8%ae%d8%b4_%d8%a7%d9%88%d9%84

در حقیقت زبان HTML برای ایجاد صفحات وب پویاست که طراحان وب آن چه را که تمایل به نمایش در صفحه دارند را در میان  تگ های این زبان قرار میدهند و مرورگر کدهای HTML را از سرور دریافت کرده و پس از ترکیب کردن آنها را تفسیر و در آخر کار شکل کامل صفحه که حاوی تصاویر و سایر اجزا میباشد را به کاربران نمایش میدهد. کلیه کدها در بین <HTML>و  <HTML/> قرار میگیرند و کل صفحه به دو حالت تقسیم میشود ، سر صفحه یا عنوان (اطلاعاتی که سند را توصیف میکند) و بدنه . هر سند یک بخش بدون تغییرات دارد و وظیفه آن بیان نوع سند میباشد و کمک میکند تا سند بهتر اجرا شود.

تگ ها در HTML برای جدا کردن متن های معمولی با علامت کوچکتر (>) و بزرگتر (<) استفاده میشوند.

تعریف تگ : تگ به مجموعه دستورالعملها و قواعدی گفته میشود که با استفاده از آنها میتوانیم طرز نوشته ها، چیدمان و حالت نمایش تصویرها را نمایش دهیم که به صورت کلی به دو دسته تقسیم میشوند :

تگ های دوتایی : این تگ ها شروع و پایان دارند که با یک تگ آغاز و پس از نوشتن دستورات و متن های مدنظر ، در نهایت با یک تگ پایانی خاتمه می یابند ، در ادامه به آن اشاره خواهیم کرد . مانند :

در تگ دوتایی تگ <P> که برای ساخت پاراگراف میباشد ، تگ آغازین گفته میشود و تگ <P/> که داری اسلش (/) میباشد را تگ پایانی می نامیم.

تگ های تکی : این تگ ها به صورت انفرادی نوشته میشوند و کار خاصی  را انجام میدهند . مانند <hr> که یک خط افقی را ترسیم میکند.

همانطور که میدانید HTML یک زبان نشانه گذاری میباشد و برای جدا کردن اجزای مختلف صفحه از تگ های مشخصی استفاده میکند و برنامه هایی که تحت وب کار میکنند شامل سمت کاربر و سمت سرور است که در میان کدهای HTML قرار میگیرند . برای ایجاد یک صفحه HTML نیاز به یک ویرایشگر (Editor) ساده مانند Notepad دارید که به صورت پیشفرض بر روی سیستم عامل نصب میباشد . از دیگر نسخه ها میتوان Notepad++ ، Sublime و… را نام برد .

در HTML5 تگ های بیشماری وجود دارد که این تگ ها دارای صفاتی اختیاری بوده و شما در صورت تمایل میتوانید از آنها استفاده کنید که با علامت تساوی به هم متصل میشوند که هر صفت از دو دسته است .

  1. نام صفت (Name)
  2. مقدار صفت (Value)

همان گونه که مشاهده میکنید صفت Class دارای یک مقدار Classic است که این مقدار در داخل علامت نقل و قول نمایش داده میشود.

تگ <Head>:

این عنصر قسمت سر صفحه را مشخص میکند و شامل اطلاعاتی در صفحه میباشد و معمولا چیزی که در این قسمت صفحه قرار میگیرد در صفحه نمایش داده نمیشود ، در بر گیرنده اطلاعات کلی در مورد صفحه وب است که با <Head/>خاتمه می یابد ، برای کلمات کلیدی ، عنوان صفحه و توضیحات مورد استفاده قرار میگیرد . که زیر مجموعه آن تگ های Title,Meta,Link,Script,Style میباشد . به توضیح آنها در مطالب بعدی خواهیم پرداخت .

تگ <Title>:

بوسیله این تگ میتوانیم عنوان صفحه را مشخص کنیم .این قسمت مورد استفاده موتورهای جستجو قرار میگیرد ، متنی که در در این تگ لحاظ میشود به هنگام مشاهده صفحه در نوار عنوان مرورگر نمایش داده میشود و برای اتمام آن <Title/> استفاده میکنیم.

تگ <Body>:

نمایانگر بخشی است که در مرورگر نمایش داده میشود در واقع این قسمت جایی است که ما باید کار اصلی خود را در آن انجام دهیم و برای اتمام این دستور نیز از <Body/>استفاده میکنیم.

تگ DOCTYPE :

در اولین خط هر صفحه وب بکار میرود و از آن برای معرفی نسخه HTML استفاده میشود ، DOCTYPE  به صورت اتوماتیک مرورگر را آگاه میکند که از چه نسخه ایی از HTML برای ایجاد صفحه وب استفاده میکند و اگر به این صورت استفاده کنیم <DOCTYPE HTML!> به مرورگر میگوییم که از نسخه HTML5 استفاده کند .

با مردان وردپرس همراه باشید .

منبع :‌ مردان وردپرس
تاریخ آخرین بروزرسانی : ۲۴ دی ۱۳۹۵
برچسب ها:, , , , , ,

نظرات خود را اینجا بنویسید

آدرس الکترونیکی شما نمایش داده نمی شود *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.