خبرهای کوتاه
مردان وردپرس آموزش وردپرس آموزش وردپرس ، صفحات

https://wpmen.ir/

وردپرس سیستم مدیریت محتوایی پیچیده و در عین حال کاربردی برای مدیران سایت ها می باشد.کسانی که می خواهند سایت خود را بدون کد نویسی راه بیندازند و یا برنامه نویسانی که از نوشتن CMS های پر هزینه خود خسته شده اند اصولا وردپرس را به عنوان یک منجی استفاده می کنند.این سیستم مدیریت محتوا که محبوب ترین آن نیز است ، به طور پیشفرض دارای ۴ نوع پستی(post type) از جمله پست ها و برگه ها.با استفاده از پست ها می توان مطالب مخصوص را انتشار داد اما در برگه ها در وردپرس می توان صفحات خاص سایت را ساخت مانند ارتباط با ما ، درباره ما و صفحات دلخواه .حال اگر بخواهید یک صفحه بسازید به قسمت برگه ها رفته و در قسمت افزودن برگه برگه جدید را ساخته و نمایش دهید.اگر از پوسته های آماده وردپرس استفاده می کنید ، بعد از ساخت برگه محتویات آن به کاربران نمایش داده می شود.اما اگر خودتان پوسته می سازید باید برای نمایش برگه ها page.php را در داخل پوسته خود قرار دهید.

صفحات وردپرس

باید بدانیم که در وردپرس بعضی صفحات به طور پیشفرض در وردپرس شناخته شده است ، مثلا page.php برای برگه ها ، single.php برای داخلی نوشته ها،author.php برای نویسنده و … می باشد اما اگر بخواهیم برگه سفارشی بسازیم ، آیا وردپرس این امکان را می دهد؟

اگر بخواهیم یک صفحه خاص را نمایش دهیم مانند درباره ما که در ابتدای صفحه  php آن  کد زیر را می زنیم 

در اینجا ما یک نام نمونه برای ارتباط با ما در صفحه contact us ساختیم.حال برای ارتباط آن با صفحه مربوطه در وردپرس به بخش برگه ها می رویم و یک برگه جدید(در صورت عدم وجود برگه ارتباط با ما (در این مثال )) می سازید در قسمت چپ آن مانند تصویر زیر عمل کنید و قالب  (نام نمونه) را انتخاب نمایید. 

حال به راحتی می توان از آن استقاده کرده و اگر حلقه را در صفحه php آن  قرار دهیم محتوای صفحه ای که ساخته ایم نمایش داده می شود.

به همین راحتی  قالب های نمونه ساخته شد.

حال اگر بخواهیم فقط یک سری اطلاعات را  از یک صفحه گرفته و نمایش دهیم مانند اطلاعت آدرس و تلفن .بعد از نصب پلاگین acf  و ساخت صفحه تنظیمات آدرس و افزودن فیلد های اضافی در acf می توانید با کد زیر صفحه را فراخوانی کرده و اطلاعات را نمایش دهید.

 

در اینجا  صفحه با آی دی شماره ۶۹۵ را فراخوانی می کنیم و می توانیم در هر جای صفحه که بخواهیم اطلاعات وارد شده در این صفحه در داخل وردپرس را نمایش دهیم.

تاریخ آخرین بروزرسانی : ۲۷ دی ۱۳۹۵

نظرات خود را اینجا بنویسید

آدرس الکترونیکی شما نمایش داده نمی شود *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.