responsive-wordpress-design

در قسمت صفحات ورد پرس  طرز استفاده از صفحات در وردپرس را یاد گرفتیم حال می خواهیم راجع به صفحات قالب تخصصی تر پیش برویم.

با استفاده از صفحات قالب شما می توانید صفحه های متعددی را با یک قالب خاص نمایش دهید.مثلا درباره ما و معرفی اعضا  و یا قوانین و مقررات و یا همین مشاهیر وردپرس و نرم افزار در سایت wpmen.ir که فقط در محتوا با هم فرق دارند که شما می توانید کد زیر را در بالاترین قسمت صفحه ای که می خواهید قالب نمونه باشد نمایش دهید مانند contact-us.php.

<?php 
/*
* Template Name:Contact Us
*/
 ?>

Template Name

حال به راحتی می توانید از آن استقاده نمایید و اگر حلقه را در صفحه php آن بگذارید محتوای صفحه ای که دارید را نمایش می دهد.

به همین راحتی شما قالب های نمونه خود را ساختید.حال می خواهیم به آنها در header و یا فوتر خود بفهمانیم که اگر از این نام قالب استفاده کرده بود استایل خاصی به آن بده و یا کد جاوا اسکریپت خاصی را برای آن بگذار، کد زیر را در قسمت مربوطه می گذاریم 

 

if ( is_page_template( 'contact-us.php' ) ) {
    // codes come here for pages with Contact Us template name
}

 

 

فقط باید بدانید که is_page_template با خود صفحه کار می کند که پسوند آن php است.امیدواریم از این آموزش بهره کافی ببرید.تیم مردان وردپرس آمادگی پاسخ به سوالات شما را در زمینه وردپرس داراست

تاریخ آخرین بروزرسانی : ۲۴ فروردین ۱۳۹۵
میلاد میلادی

باور هایت را که پرورش دهی به هرچیزی دست خواهی یافت.

ارسال نظر

آدرس الکترونیکی شما نمایش داده نمی شود *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.