خبرهای کوتاه
مردان وردپرس مقاله محتوا پادشاه است ، به شرطی که…

محتوا پادشاه است، جمله ای که چندین سال پیش بیل گیتس در یکی از صحبت هایش بیان کرده بود و این جمله به عنوان یک شعار در دنیای وب تبدیل شد. چندی بعد گویا روندی که بیل گیتس بیان کرده بود در حال اتفاق افتادن بود ، موتور های جستجو یک به یک الگوریتم های خود را توسعه دادند و به جستجو به دنبال محتوایی قوی به روز و دسته اول می بودند این روند قبل تر ها بیشتر بروی بک لینک پایدار بود به نحوی که اگر وب سایتی بک لینک های بیشتری را داشت در رتبه های بالاتری قرار می گرفت. در این مقاله قصد داریم در خصوص پیشرفت در رتبه های سایت صبحت کنیم مواردی که بسیاری از مدیران سایت ها به دنبال آن هستند و بسیار از دانستن آن ها قافل اند با مردان وردپرس همراه باشید تا به بررسی این موضوع بپردازیم که چگونه در دنیای وب پادشاهی کنیم.

اگر معنی کلمه SEO را بدانید صد در صد در نحوه درکتان از روند پیشرفت در آن بهتر خواهد بود کلمه SEO به معنی بهینه سازی برای موتور های جستجو می باشد که خود بیان گر این موضوع است که سایت و مطالبتان را برای موتور های جستجو بهینه کنید. نکته دیگر در خصوص بهتر شدن درکتان دانستن این موضوع است که گوگل بیشتر از هر موتور جستجویی صفحه های مختلف وب را در سیستم خود ذخیره کرده و به بررسی آن ها پرداخته است نکته بسیار مهمی است که همین ابتدا دانستن آن کمک شایانی به درک تان از نحوه نمایش مطالب توسط گوگل خواهد کرد. ابتدا موتور های جستجو نمایش خیلی ضعیفی از درخواست های کاربران را ارایه می کردند تا اینکه گوگل وارد صحنه شده و با خود الگوریتمی را به همراه آورد که انقلابی در صنعت موتور های جستجو به همراه داشت. سیستم آن ها به اینگونه کار می کرد که هر سایت که از سایتی دیگر بک لینک داشته باشد در رتبه های بالاتری قرار بگیرد این روند بعد ها توسعه پیدا کرد و گوگل بی وقفه تلاش کرد تا موتور جستوجوی خود را توسعه دهد.

search-engine-optimization

امروز اگر به این فکر کنید که بک لینک تنها می تواند سایت تان را در رتبه بندی گوگل بالا ببرد سخت در اشتباهید ، گوگل اکنون به مرحله ای رسیده است که قابلیت درک مطالب را نیز دارا می باشد.

اما محتوا به تنهایی نقشه بالابردن سایت تان را عملی نخواهد کرد چراکه چندین و چند پارامتر دیگر وجود دارند که اگر به آنها توجه نکنید هرگز در رتبه های بالا پایدار نخواهید بود از جمله آن ها به موارد زیر اشاره خواهیم داشت.

 • شبکه های اجتماعی
 • ایمیل مارکتینک
 • کیفیت بالای محتوای تولیدی 
 • تبلیغات موثر در سایت هایی پربازدید 
 • کپی ( Copy ) نکنید

شبکه های اجتماعی 

توجه به این موضوع که شبکه های اجتماعی روند رشد تان را چندین برابر می کنند قابل توجه است اگر این نکته را بدانید که کاربران امروزه ساعت های متمادی از زمان خود را در شبکه های اجتماعی صرف می کنند قطعا فرصت را غنیمت شمرده و از این فضا برای رشد کسب و کار خود همچنین ورود کاربران به سایت تان استفاده خواهید کرد. از رویی دیگر زمانی که گوگل این شبکه های را بررسی می کند با لینک شما مواجه می شود و این موضوع نیز یک روند مثبت دیگر خواهد بود.

 

ایمیل مارکتینگ

ایمیل مارکتینگ اگر چه شاید از نظر جذب کاربران نسبت به دیگر روند های تبلیغاتی کمتر باشد اما نکته آن در این است که تعداد بسیار زیادی لینک از سایت تان در وب پخش خواهد شد و اگر کاربرانی هر چند اندک وارد سایت تان شوند هم ترافیک ورودی به سایت افزایش پیدا خواهد کرد هم امتیاز هایی را الکسا به دامنه تان خواهد داد و در نهایت در نمایش موتور های جستجو در جایگاه بالاتری قرار خواهید گرفت.

 

کیفیت بالای محتوای تولیدی

این قسمت از فعالیت تان بسیار مهم تر از همه قسمت ها خواهد بود به نحوی که اگر هر چند تعداد کاربرانی که وارد سایت تان شده اند حتی زیاد هم باشند اگر محتوای مناسبی برای نمایش نداشته باشید آنها سریعا سایت را ترک خواهند کرد و این موجب می شود که تنها امتیازی اندک دریافت کنید اما اگر محتوای مناسب و با کیفیت تهیه کنید کاربرانی که در سایت تان هستند از یک صفحه به صفحه دیگر می روند و این روند ادامه پیدا خواهد کرد و امتیاز شما با هر بار که کاربر وارد صفحه ای دیگر می شود افزایش چشم گیری پیدا خواهد کرد در نهایت هم در الکسا و هم در گوگل رشد خواهید کرد. 

 

تبلیغات موثر در سایت های پربازدید 

این روند هم به ترافیک ورودی به سایت کمک می کند هم اگر بک لینک از سایت ورودی داشته باشید رتبه الکسا و همچنین در گوگل نیز با سرعت بیشتر پیشرفت خواهد کرد.

 

کپی (‌ Copy ) نکنید

همانطور که اشاره داشتم گوگل قبل از شما به محتوای سایت های دیگر دسترسی پیدا کرده و در سیستم خود ثبت خواهد کرد. حال این را فرض بگیرید که مطلبی را کپی کرده اید از سایتی دیگر تفاوتی ندارد آن سایت معتبر و یا چندان هم معتبر نباشد گوگل پس از آن که وارد سایت تان شود به بررسی محتوایتان خواهد پرداخت و متوجه این موضوع خواهد شد که محتوایتان کپی است و این امر تنها باعث می شود که رتبه سایتی که مطلب اصلی را منتشر کرده بالاتر برود. پس این موضوع را در نظر داشته باشید به هیچ عنوان کپی نکنید.

 

 

منبع :‌ مردان وردپرس
تاریخ آخرین بروزرسانی : ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۶
برچسب ها:, , , , , ,
5نظر برای

۱۰ کاری که با وردپرس می توان انجام داد


 1. درود خدمت دست اندرکاران وبسایت متشکر بابت محتوای مفید ساییتون آدرس سایت شما رو بوک مارک کردم که مدام پیگیری کنم مطالب به روزتون رو . موید باشید

 2. از بابت اینکه مقالات آموزشی خیلی خوب و با کیفیت تولید می کنید از شما سپاسگزاریم.

  برایتان موفقیت روز افزون از پروردگار یکتا آرزومندم!

 3. واقعا جای تشکر داره که یک سایت پرمحتوا ساختید مطالب سایتتون رو پیگیری میکنم بسیار بسیار مشتکرم

 4. خیلی ممنونم بابت انتشار این مقاله بسیار مفید و کاربردی موفق باشید

  به امید موفقیتهای روز افزون.

 5. با وردپرس که خیلی کارا میشه انجام داد ولی کلا طراحی سایت تمومی نداره هر چقدر کار کنی بازهم کمه

نظرات خود را اینجا بنویسید

آدرس الکترونیکی شما نمایش داده نمی شود *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.