مردان وردپرس آموزش وب چگونه وردپرس کار حرفه ای شویم‌ !

چگونه وردپرس کار حرفه ای شویم‌ !

%da%86%da%af%d9%88%d9%86%d9%87-%d9%88%d8%b1%d8%af%d9%be%d8%b1%d8%b3-%da%a9%d8%a7%d8%b1-%d8%ad%d8%b1%d9%81%d9%87-%d8%a7%db%8c-%d8%b4%d9%88%db%8c%d9%85%e2%80%8c-wpmen

برای بسیاری این سوال وجود دارد که با یادگیری چه چیزهایی می توان وردپرس کار حرفه ای شد. امروز با معرفی تکنولوژی های مرتبط و منابع خوب می خواهیم تا حدودی به این سوال پاسخ دهیم پس با مردان وردپرس همراه باشید.

 • HTML & CSS
 • PHP
 • JQuery
 • WordPress

HTML & CSS

برای این که در وب کار کنید در هر صورت نیاز به این موضوع دارید که تا حدودی HTML را بدانید و طریقه استفاده از تگ ها و روند کار آنها را آشنایی داشته باشید سپس برای بهبود در این زمینه نیاز است که CSS را نیز فرابگیرید که در فهم شما از صفحات وبی که نیاز به بررسی آن ها دارید کمک شایانی می کند چرا که دیگر امروز هیچ صفحه وبی را بدون تکنولوژی CSS نمی سازند و به الزامات در وب تبدیل شده است. برای این منظور ما دو منبع را که مورد مناسبی می باشد برای یادگیری این دو تکنولوژی معرفی می کنیم اگر چه این منابع به زبان انگلیسی می باشند اما به علاقه مندان وب کمک شایانی خواهد کرد.

 1. Codecademy’s HTML & CSS Course
 2. Udacity’s Intro to HTML and CSS

PHP 

اگر می خواهید به عنوان توسعه دهنده وارد عرصه وردپرس بشوید باید PHP را بدانید چرا که ساختار قالب وردپرس با PHP  است و قالب از ساده ترین بخش ها برای آغاز کار با وردپرس می باشد. پس بی شک باید به دنبال راهی باشید که این زبان پرکاربرد را یاد بگیرید. البته بسته به نیازتان می توانید آن را بیاموزید اگر می خواهید توسعه دهنده قالب باشید و قالب ها را تبدیل به وردپرس کنید نیاز نیست یک PHP کار حرفه ای باشید در حد همان دستورات ابتدایی کارتان را راه می اندازد ولی اگر تمایل به این دارید که توسعه دهنده قالب حرفه ای و همچنین پلاگین باشید باید به اصول PHP در سطوح بالای برنامه نویسی وارد باشید که این موضوع نیاز به تمرین و دیدن آموزش های بسیار دارد اما نگران نباشید هر چیزی با تمرین زیاد ممکن خواهد شد.ما در این مقاله دو منبع خوب در زمینه یادگیری PHP را معرفی خواهیم کرد:

 1. Udacity’s Intro to Computer Science
 2. Codecademy’s PHP course

JQuery

باید بدانید که بیش از ۸۰ درصد وب سایت های جهان یعنی چیزی در حدود بیش از ۴۰۰ میلیون وب سایت از کتاب خانه معروف جاوا اسکریپ به نام JQuery استفاده می کنند پس این آمار خود گواه آن است که نیاز به یادگیری و طرز استفاده از این تکنولوژي الزامی باشد. جی کویری در حقیقت کتابخانه ای از توابع آماده جاوااسکریپت می باشد که در راه اندازی صفحات و به صورت پویا تر و جذاب تر کمک شایانی می کند. پس یپشنهاد مردان وردپرس این است که حتما با این تکنیک ها آشنا شوید در اینجا نیز ما دو منبع را معرفی می کنیم:

 1. Udacity’s JavaScript Basics course
 2. Udacity’s Intro to jQuery

WordPress

بی شک بهترین منبع برای یادگیری وردپرس سایت مرجع آن یعنی خود سایت وردپرس می باشد اما در کنار آن بسیاری از سایت های دیگر نیز به وجود آمده اند تا به روش های مختلف آموزش ها را ارایه کنند یکی از این مجوعه ها سایت مردان وردپرس است که تمام تلاش خود را می کند تا به بهترین نحو مطالب آموزشی را در زمینه های مختلف وردپرس از جمله توسعه پلاگین و قالب ارایه دهد تا کاربران فارسی زبان که علاقه یادگیری و فعالیت در این زمینه را دارند بتواند به زبان فارسی این مطالب را در اختیار داشته باشند. پیشنها مردان وردپرس برای یادگیری و بررسی دقیق تر سیستم وردپرس دو مرجع زیر می باشد:

 1. Codex
 2. wpmen

 

بی شک یادگیری هر چیزی ممکن است تنها با فکر و برنامه ربزی درست می توان با تمرینات مستمر هر چیزی را یاد گرفت،‌ پس از یادگرفتن چیزهای جدید نهراسید و از همین امروز شروع کنید این مطلب را با جمله بسیار زیبایی از یک استاد هنر های رزمی تمام می کنم.


" من از کسی که ده هزار تکنیک را می‌داند نمی‌ترسم، من از کسی می‌ترسم که یک تکنیک را ده هزار بار تمرین کرده است. "   بروس لی 

تاریخ آخرین بروزرسانی : ۵ مهر ۱۳۹۵
منبع :‌ مردان وردپرس
صادق مهدی لو

زمانی که تنها دوازده سال داشتم ، پدرم برای کادوی تولدم کامپیوتری را خرید. او هرگز نمی دانست که این وسیله زندگی من را تغییر خواهد داد ، و اکنون من یک برنامه نویس هستم...

Advertising MiSaCo.
یک نظر برای 1

چگونه وردپرس کار حرفه ای شویم‌ !


 1. بسیار عالیست

نظرات خود را اینجا بنویسید

آدرس الکترونیکی شما نمایش داده نمی شود *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.