مردان وردپرس مقاله گوگل PageRank مرده است ؟!

گوگل-PageRank-مرده-است-؟!-wpmen

گوگل PageRank نمادی که سال هاست کاربران و کارشناسان بر مبنای آن ارزش یک سایت را در موتور جستجوگر گوگل تشخیص می دهند، اما بحث های بسیاری در این دو سال اخیر منتهی به سال ۲۰۱۶ شنیده شده مبنی بر این که دیگر گوگل این سرویس را در دسترس عموم قرار نداده یا بروزرسانی نکرده است . بسیاری از گزارشات بر این موضوع اشاره دارند که از سال بعد از ۲۰۱۴ دیگر PageRank در سایت های مختلف بروز نشده و نماد آن ها همان قبلی باقی مانده است ، اما  بیایید با تاریخچه این سرویس که سازنده آن گوگل می باشد بیشتر آشنا شویم پس با مردان وردپرس همراه باشید.

در سال ۱۹۹۶ دو دوست از دانشگاه استنفورد به فکر ساخت سیستمی جدید برای موتور های جستجو افتادند پس از چندی سیستم آنها آماده شد و به بزرگترین شرکت های اینترنتی آن روز ها معرفی گردید ، شرکت هایی از جمله یاهو که در زمنیه ارایه خدمات اینترنتی جزو برترین ها و اولین ها بودند اما حتی یاهو نیز ترغیب نشد تا این سیستم جدید را جایگزین سیستم خود کند اگر چه قوی تر و بهتر بود، و در نهایت پس از دو سال چندی از سرمایه گذاران بروی پروژه  آن ها سرمایه گذاری کردند و کمپانی گوگل متولد شد شرکتی که با نوآوری که در صنعت موتور های جستجو آورده بود دیگر کسی جلودارش نبود.

گوگل PageRank را ابتدا سرگی برین معرفی و در نهایت در گوگل تکمیل و مورد استفاده قرار گرفت سیستمی که با توجه به این که یک دامنه به چه تعداد لینک از سایت های دیگر به آن متصل می باشد را مورد حساب قرار داده و رتبه بندی سایت ها را انجام میدهد البته این تنها یکی از المان های اندازه گیری گوگل است و بسیاری المان های دیگر موجود است که همچون رازی تنها خود کمپانی از آن باخبر است. با رفتن به این لینک می توانید سند رسمی ثبت اختراع گوگل را که در سیستم ثبت اختراع آمریکا رسما تایید و ثبت شده را مشاهده کنید.

گوگل در اوایل سال های ۲۰۰۰ بود که گوگل Toolbar را معرفی کرد در آن ابزار هایی از جمله جستجو مستقیم در موتور جستجو گر گوگل و گوگل PageRank نیز وجود داشت این تولبار برای مروگر های وب ارایه شده بود و در نهایت در سال ۲۰۰۹ دیگر از طرف کمپانی گوگل مورد توسعه قرار داده نشد. اما گوگل PageRank تا سال های ۲۰۱۱ به خوبی قابل رد گیری بود و می توانستید به راحتی ارزش آن را با کمی جستجو در سایت های اینترنتی پیدا کنید ولی پس از آن سال کم کم ناپدید شدنش بیشتر شد و نهایت شایعات در سال ۲۰۱۴ به بعد بیشتر شد از این موضوع که گوگل دیگر این سرویس را بروزرسانی نمی کند اگر چه هرگز توسط گوگل رسما تایید نشد که این سرویس از رده خارج شده ولی عده ای بر این باورند که PageRank از دسترس عموم خارج شده و در حقیقت همچنان گوگل در حال استفاده از آن است اما نتایج را عمومی نمی کند.

نظر شما چیست آیا گوگل سرویسی را که با آن متولد شد را از دسترس خارج کرده ، آیا به طور کامل این سرویس خاموش شده و سرویسی دیگر جایگزین آن شده ؟؟ 

تاریخ آخرین بروزرسانی : ۱۳ شهریور ۱۳۹۵
منبع :‌ مردان وردپرس
صادق مهدی لو

زمانی که تنها دوازده سال داشتم ، پدرم برای کادوی تولدم کامپیوتری را خرید. او هرگز نمی دانست که این وسیله زندگی من را تغییر خواهد داد ، و اکنون من یک برنامه نویس هستم...

Advertising MiSaCo.

نظرات خود را اینجا بنویسید

آدرس الکترونیکی شما نمایش داده نمی شود *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.