خبرهای کوتاه
مردان وردپرس خبر ۵۰ درصد مصرف کمتر حافظه Ram در گوگل کروم ۵۵

%db%b5%db%b0-%d8%af%d8%b1%d8%b5%d8%af-%d9%85%d8%b5%d8%b1%d9%81-%da%a9%d9%85%d8%aa%d8%b1-%d8%ad%d8%a7%d9%81%d8%b8%d9%87-ram-%d8%af%d8%b1-%da%af%d9%88%da%af%d9%84-%da%a9%d8%b1%d9%88%d9%85-%db%b55-wpmen

از آنجایی که دیگر همه کاربران و توسعه دهندگان وب بر این موضوع اتحاد نظر دارند که گوگل کروم محبوب ترین و پراستفاده ترین مرورگر در جهان است یک نقص بزرگ دارد و آن مصرف بیش از حد حافظه Ram است که موجب شده به این مرورگر لقب قاتل Ram را بدهند. گوگل کروم در سال ۲۰۰۸ توسط گوگل معرفی شد مرورگری که از روی سافاری شرکت اپل ساخته شده بود البته گوگل موتور جاوا اسکریپت آن را خودش توسعه داده بود که نامش V8 بود. در سال های ابتدایی گوگل بروی همان مرورگر کار توسعه را به سرعت شروع کرد و سریع تر از هر مروگر و هر نرم افزار دیگری در تاریخ ، نسخه های خود را منتشر کرد نهایتا گوگل در سال ۲۰۱۱ اعلام کرد موتور مروگر سافاری را تغییرات اساسی و بهبود های فراوان داده و در حقیقت فورکی از آن را گرفته و محصولی جدید به نام Blink را ارایه کرد محصولی که همانند WebKit اوپن سورس و رایگان بود بر طبق ادعای گوگل بیش از ۳ میلیون خط کد از روی WebKit حذف شده بود تا تمامی موارد اضافی از میان برداشته شود تا بستری جدید ، سریع ، سبک و تمیز آماده شود تا گوگل کروم بتواند با سرعت بیشتری به جلو برود همان سال ها بود که کروم همه حریفان خودش را از میان برداشت و یکه تاز نبرد میان مروگر ها شد و به محبوب ترین مروگر جهان تبدیل شد. با این همه یک مشکل اساسی در کروم وجود داشت و آن مصرف بیش از حد حافظه رم بود که به مرور اعتراض ها به آن بیشتر و بیشتر شد تا آن جا که  به حدی رسید که به آن لقب قاتل حافظه رم را دادند.

اما تیم توسعه اصلی موتور V8 در ماه های اخیر به شدت بروی توسعه این موتور فعالیت داشته آن ها تنها یک هدف را برای خود قرار داده اند و آن کم تر کردن مصرف حافظه رم است نهایتا خبری که امروز رسما در بلاگ کروم منتشر شد بر این موضوع اشاره دارد که گوگل کروم نسخه ۵۵ که کمتر از ۸۰ روز دیگر نسخه پایدار آن منتشر می شود ۵۰ درصد کاهش استفاده از مصرف رم را با خود به همراه خواهد آورد. بر طبق این گزارش تست ها بروی سایت ها و سرویس های فعال در وب صورت گرفته است از جمله توییتر، یوتیوب و دیگر سرویس ها از کاهش ۵۰ درصدی مصرف حاظفه رم با موتور جدید V8 را نشان می دهد.

این نسخه از کروم قرار است در روز ۱۵ آذر همین امسال ارایه شود اما اگر نیاز به آن دارید که زود تر از بقیه از نسخه جدید استفاده کنید می توانید کم تر ۱ ماه صبر کنید تا نسخه آزمایشی آن منتشر شود. 

منبع :‌ مردان وردپرس
تاریخ آخرین بروزرسانی : ۶ آبان ۱۳۹۵
برچسب ها:, , ,

نظرات خود را اینجا بنویسید

آدرس الکترونیکی شما نمایش داده نمی شود *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.