خبرهای کوتاه
مردان وردپرس مقاله آموزش سئو ، رتبه بندی الکسا بر چه اساسی است
آموزش سئو ، رتبه بندی الکسا بر چه اساسی است

براستی الکسا چیست و چگونه کار می کند ، همه کسانی که با کسب و کار وب سایت سر و کار داشته اند نام مقدس الکسا را می شناسند. در این مقاله سعی داریم به یک باور درست در زمینه رتبه بندی سایت توسط الکسا برسیم سعی ما بر آن است تا از منابع معتبری همچون سایت الکسا دلایل و عملکرد این سیستم را تایید کنیم و در نهایت به این که این سیستم در حقیقت بر چه اساسی کار می کند برسیم با مردان وردپرس همراه باشید.

ابتدا باید اعلام کنیم که الکسا رتبه اول سایت ها را به عنوان مرجع اندازه گیری خود در نظر می گیرد و این مهم نیست که آن سایت کدام یک باشد و پس از آن به رتبه بدی سایت های دیگر می پردازد. این موضوع خود بر این گفته اهمیت می گذارد که الکسا تعداد ورودی به سایت ها و همچنین تعداد نمایش صفحات یک سایت توسط یک کاربر را اندازه گیری می کند و در نهایت آمار کلی را ارایه می کند التبه خیلی از موارد دیگر هم وجود دارند که به این نتیجه صحت اطمینان بیشتری می دهند که سایت بالاتر در واقع کاربر بیشتری دارد و امکان تقلب را کاهش می دهد.

 

نوار ابزار الکسا

یکی از روش های قدیمی و شاید بتوان گفت قدیمی ترین روشی که الکسا برای اندازه گیری ورودی کاربران به سایت استفاده می کند نوار ابزار معروف الکسا است که بروی انواع مروگر ها نصب می شود از این رو کاربرانی که این نوار ابزار را نصب دارند با ورود به سایت های مختلف در حقیقت اعلام می کنند که چه سایت هایی را مشاهده کرده اند و این ابزار داده ها را به سرور های الکسا ارسال می کند و آنجا تمام این داده ها از تمام کاربران گردآوری می شود و به سیستم اندازه گیری الکسا اضافه می شوند. البته به گفته خیلی از متخصین در حال حاظر الکسا تنها کمتر از ده درصد از آمار خود از نوار ابزار می گیرد.

 

همه اینترنت زیر نظر الکسا

همانطور که الکسا نیز اعلام می دارد در حقیقت داده هایی که به دست پردازشگر تعیین رتبه الکسا می رسد در حقیقت همه ورودی ها به سایت های مختلف می باشد که به آن پنل داده جهانی می گوید.

 

سابدامین قبول نیست

الکسا در توضیحاتش اعلام داشته که سابدامین یا همان زیر دامنه در ربته بندی دامنه اصلی تاثیر ندارد و به هیچ عنوان بروی رتبه دامنه اصلی تاثیر نمی گذارد.

 

ورودی و مشاهده صفحات

موضوع بعدی که از اهمیت خاصی برخوردار است الگوریتم الکسا بر این مبنا کار می کند که تعداد کاربران مستقل که وارد یک سایت شده اند را محاسبه می کند همچنین همان کاربران چند صفحه از آن سایت را مشاهده کرده اند الکسا این موارد را نیز بررسی می کند و در نهایت محاسبه نهایی را صورت می دهد این نکته را فراموش نکنید تعداد بازدید های یک کاربر مستقل از یک صفحه در طول روز به هر تعداد هم که باشد الکسا آن را تنها یک واحد در نظر می گیرد و تاثیر آن در کل تنها یک بازدید به حساب می آید.

 

بکلینک ( Backlink )

بکلینک برای الکسا اهمیت دارد از این رو که برای گوگل نیز اهمین دارد گوگل با پیروی کردن از لینک های یک صفحه یک سایت را ترسیم می کند و با پیوند هایی که از آن سایت به سایت های دیگر دارد وارد سایت های دیگر می شود از نظر گوگل تعداد پیوند های یک سایت چه درون سایت چه پیوند به بیرون سایت ( یک سایت دیگر ) از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

 

نتیجه گیری

در نهایت الکسا با بهره گیری از هزاران سایت و کاربران آن ها تعداد ورودی ها تعداد مشاهده کاربران از صفحات مختلف یک سایت تعداد بازدید های روزانه هفتگی ماهانه را اندازه گیری می کند و در نهایت یک آمار کلی را هر سه ماه یک بار ارایه می کند. البته این بدان معنا نیست که می بایست سه ماه منتظر ماند تا رتبه سایت تغییر کند بلکه در برخی از سایت ها این رتبه ها به طور روزانه تغییر می کنند بنا به بزرگی سایت و میزان کاربران آن این آمار ها تغییر پذیر هستند.

منبع :‌ مردان وردپرس
تاریخ آخرین بروزرسانی : ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۷
برچسب ها:, , , , , ,

نظرات خود را اینجا بنویسید

آدرس الکترونیکی شما نمایش داده نمی شود *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.