مردان وردپرس پلاگین نویسی آموزش ساخت پلاگین وردپرس – بخش چهارم

با عرض سلام خدمت کاربران محترم مردان وردپرس در این قسمت می خواهیم با shortcode ها آشنا شویم و در پلاگین خود آنها را نمایش دهیم.

shortcode ها که از نام آن ها پیداست یک سری کد کوتاه شده هستند که علاوه بر اینکه می توانید در قسمت کد نویسی تان آن را بیاورید می توانید در قسمت پست ها و صفحه ها هم به راحتی از آن استفاده کنید .این مزیت از نسخه ۲.۵ به وردپرس استفاده شده .

این یک کد کوتاه شده می باشد . کد های کوتاه شده میتوانند با ویژگی های اضافه  همراه باشند. ورد پرس خود یک سری کد کوتاه شده دارد که  در زیر لیست شده اند.

حال می خواهیم یک shortcode خیلی ساده رو به شما آموزش دهیم . به یاد داشته باشید که کدهای کوتاه زیاد هستند ومی توانید کد کوتاه خودتون رو بسازید.

ابتدا ما کد کوتاه  را برای وردپرس تعریف می کنیم.

حال در تابع uppercase_wp  می توانید کدی را که می خواهید نمایش دهید که ما در این شورت کد میخواهیم تمام حروف کوچک انگلیسی را به بزرگ تبدیل کنیم

حال کافیست که یک راهنما برای کاربر مدیر محتوا بگذارید تا کد زیر را در جایی که میخواهد کد کوتاه زیر فعال شود را نمایش دهد مثلا در افزودن پست جدید کد زیر را بزند

باید دقت داشته باشید که کد های کوتاه می توانند با پارامتر ورودی همراه باشند که در زیر مثالی می زنیم و قسمت چهارم رو به پایان می رسانیم

استفاده از کد کوتاه 

می توانید بی نهایت امکانات به پلاگین خود بیافزایید تنها کافیست ایده خود را پیاده سازی کنید همچنین می توانید آن را به صورت عمومی منتشر کنید به این صورت که پلاگین خود را در مخزن اصلی سایت وردپرس ثبت کنید تا یکی از کارمندان اصلی وردپرس ان را بازبینی و تایید کنید پس از تایید پلاگین تان در مخزن اصلی وردپرس ثبت خواهد شد همینطور می توانید از قسمت محصولات ما پلاگین های ثبت شده مردان وردپرس را در مخزن اصلی وردپرس را مشاهده ، دانلود و استفاده کنید.

منبع :‌ مردان وردپرس
تاریخ آخرین بروزرسانی : 11 سپتامبر 2017

نظرات خود را اینجا بنویسید

آدرس الکترونیکی شما نمایش داده نمی شود *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.