مردان وردپرس آموزش وردپرس آموزش وردپرس ، نصب افزونه ها

در وردپرس حدود بیش از ۴۰ هزار پلاگین مختلف وجود دارد که نیازهای کاربران را فراهم می کند.در این آموزش نحوه نصب و فعال سازی پلاگین ها مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

افزونه یعنی نرم افزار کوچکی که به برنامۀ اصلی امکانات جانبی و مکمل را اضافه می‌کند.  در وردپرس پلاگین ها ، امکاناتی  به نرم افزار تحت وب افزوده و باعث افزایش کارآیی آن می‌شوند. به طور عادی در وردپرس  می‌توان از امکاناتی که در هستۀ آن وجود دارد استفاده کرد. البته این امکانات آن قدر کامل می باشد  که نیازی به چیز دیگری نباشد ، اما از آنجایی که گنجاندن امکانات بیشتر باعث سنگین‌تر شدن آن می‌شود، و از طرف دیگر همۀ کاربران وردپرس به آن نیازی ندارند، این افزونه‌های وردپرس هستند که کار توسعۀ امکانات وردپرس را به عهده می گیرند.

 برای نصب پلاگین  هنگام  مواجه با مجوز های رمز ورود ftp می توان از آموزش رفع درخواست ftp هنگام نصب افزونه  استفاده کرد.

برای نصب یک افزونه ابتدا به قسمت افزونه ها  می رویم.

در اینجا تمام افزونه های نصب شده قابل مشاهده می باشند که می توان آن ها را مدیریت(حذف ، ویرایش )کرد.حال گرینه افرودن را زده وارد مرحله بعدی می شویم.

در این مرحله می توان در قسمت جستجوی افزونه ها ، افزونه مورد نظر را جستجو کرد.در اینجا ما wpmen را جستجو کردیم.

حال به گزینه هم اکنون نصب کنید را زده و سپس آن را نصب می کنیم.

 

بعد از آن باید گزینه فعال کردن را بزنیم تا افزونه مورد نظر نصب شده  و بتوان از امکانات آن بهره مند شد.

 

بعد از فعال شدن پلاگین به قسمت مدیریت پلاگین ها منتقل شده و می توان آن پلاگین را مدیریت کرد

adding-plugins-6


روش دیگر:

روش دیگری که بخواهیم از طریق ftp و یا direct admin و یا cpanel سایت خود یک پلاگین را آپلود کنیم به طریق زیر می باشد

ابتدا به wordpress.org می رویم سپس به plugins می رویم و در search plugins پلاگین مورد نظر را جستجو کرده.در کنار search plugins یک منو وجود دارد که می توان مشخص کرد که با استفاده از کلید واژه ها(keywords) و یا برچسب ها(tags )و یا با استفاده از خالق اثر(author) پلاگین مورد نظر را جستجو کند.

در اینجا عبارت wpmen را جستجو کرده و enter صفحه کیبورد را می زنیم

addingplugins

در مرحله بعد پلاگین های مربوطه باز می شود ممکن است یک و یا بیش از یک پلاگین را بیاورد و ممکن است پلاگین مورد نظر را پیدا نکند که باید کلیدواِژه دیگری را انتخاب کرد.در تصویر زیر ما پلاگین random post ajax را که توسط مردان وردپرس نوشته شده است را باز کرده و به صفحه افزونه می رویم.

addingplugins002

در این مرحله باید پلاگین از فیلتر های ۵ سوالی که قبل از نصب یک پلاگین باید بدانید بگذرد.سپس پلاگین را دانلود می کنیم.

addingplugins003

بعد از دانلود به داخل قسمت panel سایت خود رفته و بعد از وارد کردن نام کاربری و رمز عبور به آدرس public_html/www رفته و بر اساس آن زیر می رویم( اگر از طریق direct admin و یا cpanel و یا … استفاده می کنید به filemanager بروید ولی اگر از طریق یکی از نرم افزارهای ftp لاگین شده اید نیازی نیست که به file manager بروید ) .

wp-content/plugins 

می رویم و فایل zip  پلاگین را آپلود می کنیم و بعد از آپلود آن را از zip باز(extract) می کنیم.سپس به محیط وردپرس برگشته و در قسمت مدیریت افزونه ها(plugins) پلاگین مورد نظر را فعال می کنیم.

منبع :‌ مردان وردپرس
تاریخ آخرین بروزرسانی : 10 سپتامبر 2016

نظرات خود را اینجا بنویسید

آدرس الکترونیکی شما نمایش داده نمی شود *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.