مردان وردپرس آموزش HTML آموزش HTML ، کاربرد تگ Meta در HTML

امروز می خواهیم در خصوص تگ Meta بیشتر صحبت کنیم تگی که در وب و مراجع دیگر کمتر به آن پرداخته شده است. با مردان وردپرس همراه باشید تا بیشتر با این تگ بسیار مهم آشنا شوید. این تگ بایستی همیشه در قسمت Head  قرار گیرد ، برای توصیف محتوای صفحه بکار می رود ، هر تگ Meta یک خاصیت و مقدار آن خاصیت را مشخص می کند. از این تگ برای اشاره به نویسنده صفحه ، تاریخ ایجاد صفحه و انقضای آن استفاده می شود و… استفاده می شود ،  به طور کلی اگر از موتورهای جستجو استفاده کرده باشید زمانی که به دنبال عبارتی هستید و آن را جستجو می کنید لیستی از سایت هایی که عبارات در آن  قرار دارند را به صورت صفحه به صفحه در اختیارتان قرار می دهد ، هر سایتی که بیشترین ارتباط را با کلمات جستجو شده داشته باشد در لیست نمایشی بالاتر از بقیه قرار می گیرد. قرار گرفتن در ابتدای صفحه برای مدیران اهمیت زیادی دارد به همین منظور با استفاده از این تگ بخشی از کارهای ذکر شده را می توان انجام داد.

یکی از کاربردهای این تگ تعیین نوع کدینگ صفحه می باشد .تا بحال با سایت هایی مواجه شده اید که با زبان فارسی نوشنه شده اند اما موقع بازید کلمات بهم ریخته و قابل فهم نبوده ، برای رفع این مشکل و تنظیم کردن Encoding از تگ Meta استفاده میکنیم البته در HTML5 این کار راحت تر شده است که به شکل زیر میباشد . در ادامه به توضیح آن می پردازیم.

Name

مقدار این صفت در حقیقت برای خاصیتی می باشد که  می خواهیم بر روی  آن اعمال کنیم و مقدارهایی که به این صفت داده می شود به صورت پیش فرض تعیین شده است که به پرکاربردترین آن ها  در اینجا اشاره می کنیم .

Description

برای ارائه توضیحات راجع به صفحه از این مقدار استفاده می کنیم ، حداکثر ۲۰۰  کاراکتر باید استفاده شود ، موتور جستجوگر گوگل فقط ۱۰۰ کاراکتر ابتدایی را در نتایج جستجو می کند.

Keywords

این مقدار امکاناتی را در اختیار ما می گذارد که می توانیم لیستی از کلمات کلیدی که در صفحه استفاده کرده ایم و کاربران با جستجوی آن ها در موتورهای جستجو به سایتی که ما آن را طراحی کرده ایم هدایت میکند ، کلمات کلیدی بایستی حداکثر ۲۰۰ کارکتر باشند.

Robot

از این مقدار چگونگی ذخیره کردن صفحات توسط برنامه های موتور جستجو مشخص می گردد.از این مقدار برای جلوگیری کردن ذخیره صفحه در موتورهای جستجو و دنبال شدن لینک ها توسط موتورهای جستجو استفاده می شود.

Cantent

این صفت برای تگ meta الزامی می باشد و با صفت Name ارتباط مستقیمی دارد. در حقیقت این صفت دارای اطلاعاتی درباره خاصیتی است که در قسمت Name ذکر می شد.

در حالتی که مقدار Name برابر Robot باشد می توانیم از مقادیر زیر استفاده کنیم :

All: ذخیره کردن تمامی صفحات.

None: ذخیره هیچ یک از صفحات.

Index: صفحه کنونی را save می کند.

Follow: دنبال کردن تمامی لینک هایی که در صفحه وجود دارد.

Nafallow: عدم دنبال کردن تمامی لینک هایی که در صفحه وجود دارد.

به عنوان مثال کد زیر صفحه کنونی را ذخیره ، تمامی لینکهای موجود در صفحه را دنبال میکند.

 

http_equiv

این صفحات به صورت اختصاصی اطلاعاتی از صفحه در اختیار سرورها قرار میدهد.

Refresh

با استفاده از این مقدار میتوانیم مدت زمانی را مشخص کنیم که صفحه خود به خود بارگذاری شود.البته از این مقدار برای انتقال به صفحه دیگر نیز می توان استفاده نمود به طور مثال : اگر آدرس سایت شما عوض شده باشد و قصد داشته باشید کاربرانشان را به آدرس قبلی منتقل کنید از این مقدار استفاده می کنید.

Expris

از این مقدار برای مشخص کردن انقضای صفحات استفاده می شود به طور مثال : با استفاده از این مقدار می توانیم برای یک صفحه تاریخ انقضا را تعریف کنیم که بجای فراخوانی صفحه از cash (حافظه نهان مرورگر) یک کپی جدید آن را از سرور درخواست کند.

Progma

با استفاده از این مقدار برای صفت http_equiv می توانیم از ذخیره شدن صفحه در حافظه نهان مرورگر جلوگیری نماییم که بایستی قسمت content را no cash قرار دهیم.

Author

از این مقدار برای مشخص کردن نویسنده و نام طراح صفحه استفاده می شود.

Generation

از این مقدار می توانیم نام برنامه ای که برای طراحی صفحه استفاده کرده ایم را مشخص کنیم.

<meta http-equiv="generation" content="sublime">

با مردان وردپرس همراه باشید.

منبع :‌ مردان وردپرس
تاریخ آخرین بروزرسانی : 13 ژانویه 2017

نظرات خود را اینجا بنویسید

آدرس الکترونیکی شما نمایش داده نمی شود *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.