مردان وردپرس آموزش php آموزش php-mysql قسمت پنجم: متغیر ها variables

PHP-wpmen.ir

از آنجایی که بیشتر بخش های وردپرس با PHP ساخته شده  تیم مردان وردپرس بر آن شد تا آموزش هایی از مبتدی تا پیشرفته این زبان قدرتمند را تهیه و در اختیار علاقه مندان قرار دهد. در این سری از آموزش ها که به صورت تصویری و نوشتاری می باشد قصد داریم به نکات برنامه نویسی نیز اشاره کنیم که برنامه نویسان با دانستن این نکات روند توسعه و ساخت برنامه هاشان افزایش چشم گیری خواهد داشت. پس با مردان وردپرس همراه باشید.


در php و در کل زبان های برنامه نویسی ما به پالت هایی احتیاج داریم که مقادیری را در آن بریزیم.مثلا نمیتوان آب را بدون اینکه  در ظرفی نگه داشته آن را ذخیره کنیم.مثلا پارچ آب ، لیوان و… .حال برای php هم همینظوز می باشد.ظرفی که بتوان مقداری را نگه داشت.به این خاطر به آنها متغیر می گویند که  می توانید یک مقدار را به طور مستقیم و غیر مستفیم ( به وسیله متغیر ها ، آرایه ها و … ) چاپ کنید. متغیر ها همانگونه که از نام آن پیداست قابل تغییر هستند و بنابر نیاز تغییر خواهند کرد. 

ساختار

 

 

 

 

نام های متغیر ها همه چیزی می تواند باشد اما باید یک سری قوانین رعایت شود

  1. نام یک متغیر حتما بایستی با یک حرف یا علامت _ شروع شود . برای مثال نام های Num یا IntNumber_ صحیح و نام ۱int غلط می باشد .
  2. نام متغیرها فقط می تواند شامل حروف ، اعداد و یا علامت _ باشد . برای مثال نام Int_Num صحیح و نامی مثل Int%Num غلط است .
  3. نام یک متغیر نمی تواند شامل فاصله باشد . اگر نام متغیر بیش از یک کلمه است ، باید با علامت _ آن را از هم جدا کرده و یا با بزرگ و کوچک نوشتن حروف ، کلمات را از هم تمایز دهید . برای مثال Int_Num یا IntNum . توجه داشته باشید مثلا نام Int Num غلط است .
  4. نام متغیرها تنها میتوانند حروف انگلیسی (a-z یا A-Z)، اعداد ۰-۹ و زیر خط (آندلاین) _ را شامل شود.
  5. نام متغیر هیچ گاه نمیتواند با عدد شروع شود.

تغییرهای Local و Global  در PHP

متغیرهای Local یا متغیرهایی محلی، جزو گروهی  از متغیرها در PHP می باشند که باید در داخل تابع  تعریف شوند، در غیر این صورت در هیچ داده ای نمایش داده نمی‌شود و متغیرهای Global یا متغیرهای جهانی، متغیرهایی می باشند  که با تعریف آن‌ها در خارج از تابع می‌توانیم به آن‌ها سترسی داشته باشیم.

مثال:Global

Variable x inside function is:

Variable x outside function is: 15

مثال:Local

خروجی:

در بالا وقتی تابع myTest فراخوانی می شود متغیر y$ را مقداری که در تابع فراخوانی شده است می دهد به دلیل اینکه  به php فهمانده است که یک متغیر GLOBALS است و می تواند در بیرو از تابع هم موجودیت داشته باشد.

 متغیر static درphp

اگر بخواهیم به متغیرها مقدار اولیه بدهیم و فقط این مقدار اولیه یک بار اجرا شود می توانیم از متغیر static استفاده کنیم که در ابتدا مقدار دهی اولیه می کنیم و سپس اجرا می کنیم ، وقتی که متغیر فراخوانی می شود مقدار خود را از دست می دهد.

 

در روش استفاده از Static خواسته شده که  متغیر Global حذف شود.

 

خروجی:

منبع :‌ مردان وردپرس
تاریخ آخرین بروزرسانی : 10 آگوست 2016

نظرات خود را اینجا بنویسید

آدرس الکترونیکی شما نمایش داده نمی شود *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.