خبرهای کوتاه
مردان وردپرس آموزش وردپرس آموزش وردپرس ، استایل دادن به منوها

https://wpmen.ir/

یکی از ارکان اصلی هر سایت منو های آن سایت می باشد.در وردپرس منو ها به صورت داینامیک می باشد به صورتی که کاربران با قراردادن لینک های مورد نظر منو های خود را می سازند.هر سایتی ممکن است منوهای منحصر به فرد خود را داشته باشد با طراحی های خاص.بعضی منو ها مگا منو(mega menu) و بعضی به صورت ساده می باشند.

اگر بخواهیم استایل منو ها را تغییر داده و به سبک دلخواه در بیاوریم باید کلاس های پیشفرضی که وردپرس به منو ها داده را بدانیم.در این قسمت از آموزش وردپرس  نحوه نمایش منو ها و نحوه استایل دهی آن ها را نیز نمایش می دهیم.اما بهتر است از یک طراح وب نیز در این باره کمک گرفته تا با تجربیاتی که دارد راحت تر این کار انجام شود.

ابتدا باید کد زیر را در functions.php قرار داده  تا منوها  اگر در پوسته ( theme ) وجود نداشته باشد فعال شوند.برای تم های پیش فرض و وردپرسی شده اکثرا این گزینه به صورت پیشفرض قرار دارد و نیاز به این مرحله نمی باشد  ولی اگر در قسمت نمایش گزینه فهرست ها وجود نداشت این کد را در functions.php قرار می دهیم.

 

 چیزی که باید دانست  اینست که وردپرس منو ها را به صورت نامرتب شده (عدم دلخواه ) لیست می کند .با کد زیر،  منو ها را نمایش  در جایی که می خواهیم نمایش می دهیم.

برای اینکه به منو ها کلاس دهیم از کد زیر استفاده می کنیم

کد بالا مانند کد html زیر عمل می کند

 برای اینکه استایل های مان را روی منو ها بگذاریم کلاس های زیر را در فایل css خود قرار می دهیم

اگر منو های ما hover هم داشته باشند و یا در کلاسی باشند از کد زیر در css استفاده می کنیم

یک نمونه دیگر از نمایش  منو در صفحه مربوطه تان

آموزش وردپرس

منبع :‌ مردان وردپرس
تاریخ آخرین بروزرسانی : ۱۱ دی ۱۳۹۵

نظرات خود را اینجا بنویسید

آدرس الکترونیکی شما نمایش داده نمی شود *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.