خبرهای کوتاه
مردان وردپرس ترفند امنیت وردپرس ، مخفی سازی اطلاعات سایت

با سلام خدمت کاربران گرامی سایت مردان وردپرس . در این قسمت از امنیت وردپرس به بررسی یکی از مسائلی می پردازیم که برای سایت ها بسیار اهمیت دارد .

وردپرس دارای تگ های بسیار زیادی می باشد که یکی از این تگ ها تگ generator (تولید کننده) می باشد.این تگ نسخه وردپرس را داراست مثلا ۴.۷.۲ .این تگ تولید کننده به دلیل اینکه نسخه وردپرس را در خود داراست دارای مشکلات امنیتی می شود مثلا اگر نسخه وردپرس سایت را آپدیت نکرده باشید و نسخه وردپرس ۴.۲ باشد یک هکر می تواند با باگ هایی که در این نسخه وجود داشته و پیدا کرده است سایت را مورد حمله قرار دهد.اگر در صفحه سایت کلیک راست کرده و گزینه view page source یا کلید های (ctrl + u ) را بزنید و گزینه  generator را جستجو کنید کدی مانند کد زیر مشاهده خواهید کرد.

<meta name="generator" content="WordPress 4.7.3" />
در کد بالا یک وردپرس با ورژن ۴.۷.۳ نصب شده است.بسیاری از برنامه نویسان کد زیر را در قسمت header سایت خود قرار می دهند.
<meta name="generator" content="WordPress <?php bloginfo('version'); ?>" />

https://wpmen.ir/

این مورد را می توان با یک پلاگین و یا استفاده از یک کد استفاده کرد.

پلاگینی که برای این کاز موجود است پلاگین WP Remove Generator Meta Tag می باشد.این پلاگین به طور خودکار تمام تولید کننده های وردپرس  را حذف می کند.

اگر بخواهید پلاگین نصب نکرده و این کد را از بین ببرید می توانید از کد زیر استفاده کنید.کافیست کد زیر را در functions.php سایت خود قرار دهید.

با این کد دیگر کسی قادر به مشاهده نسخه وردپرس نخواهد بود.اما در قسمت RSS سایت هنوز این نسخه قابل مشاهده می باشد که به جای استفاده از کد بالا می توانید از کد زیر در functions.php استفاده نمایید.

با اضافه کردن کد بالا می توانید نسخه وردپرس را در تمامی قسمت های سایت برداشته تا امنیت وردپرس را در سایت خود بیشتر از پیش قرار دهید.

منبع :‌ مردان وردپرس
تاریخ آخرین بروزرسانی : 7 آگوست 2017

نظرات خود را اینجا بنویسید

آدرس الکترونیکی شما نمایش داده نمی شود *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.