مردان وردپرس امنیت وردپرس امنیت وردپرس ، کلیدهای امنیتی (Security Keys)

https://wpmen.ir/

با سلام خدمت کاربران گرامی سایت مردان وردپرس.در این قسمت از آموزش امنیت وردپرس به بررسی کلید های امنیتی (security keys) وردپرس می پردازیم.اگر تا به حال درباره امنیت وردپرس اطلاعاتی کسب کرده اید این مطلب ، راهنمای بیشتری برای بالا بردن امنیت سایتتان خواهد کرد.

کلید امنیتی وردپرس چیست؟

کلید منحصر به فرد احراز هویت ، کلید امنیتی می باشد که به بهبود امنیت سایت وردپرس کمک می کند خود. این کلید ارائه رمزنگاری قوی برای sessions و cookies توسط وردپرس تولید می شود.کلید امنیتی وردپرس مجموعه ای از متغیرهای تصادفی برای بهبود رمزگذاری اطلاعات ذخیره شده در کوکی های  کاربر می باشد.در کل شامل ۴ کلید امنیتی AUTH_KEY, SECURE_AUTH_KEY, LOGGED_IN_KEY, and NONCE_KEY می باشند.

چرا از کلید امنیتی وردپرس استفاده می کنیم ؟

این کلیدهای باعث سخت تر کرک شدن رمز عبور می شود.رمز عبور و نام کاربری غیر رمز شده  مانند "wordpress" و یا "username" را می توان به راحتی شکست.اما یک رمز عبور تصادفی ، رمز شده و غیر قابل پیش بینی مانند "89a7ma62429bw6p3m7e9n1vb8c76n09h51cd" حدود یک سال طول می کشد تا آماده ترکیب مناسب شود.برای این کار از کلید های امنیتی وردپرس برای افزایش قدرت سایت استفاده می کنیم.

چگونه از کلید امنیتی وردپرس استفاده کنیم ؟

بلاگ ها و هاست های وردپرسی کلید امنیتی از پیش تعریف شده ای ندارند.بلکه باید آن را اضافه کنید که به سادگی از طریق سی پنل یا ftp می توان آن را اضافه کرد.

اول از همه کلید امنیتی منحصر به فرد را از secret-key دریافت نمایید.وردپرس یک کد امنیتی تصادفی می دهد و با هر بار بارگزاری صفحه کد امنیتی جدیدی می دهد .توصیه وردپرس اینست که از کلید های امنیتی جدید به جای کلیدهای امنیتی پیشفرض استفاده نمایید.

حال کد امنیتی کپی شده را در داخل wp-config.php باید قرار دهیم.باید wp-config.php مربوط به سایت خود که در ریشه اصلی سایت می باشد را ویرایش کرده و کدهای مربوط به زیر را تغییر دهید

security keys

مانند کد زیر

با این کار به سادگی کلید امنیتی پیشفرض را برداشته و کلید امنیتی دیگری را قرا می دهیم.wp-config.php را ذخیره نمایید.اگر در پنل خود هستید،وردپرس شما را از پنل خارج کرده و دوباره باید لاگین شوید.این کلید های امنیتی را احتیاجی به حفظ کردنشان ندارید.

به وسیله همین چند دقیقه توانستیم امنیت وردپرس خود را بیشتر کنیم.

منبع :‌ مردان وردپرس
تاریخ آخرین بروزرسانی : 10 فوریه 2017

نظرات خود را اینجا بنویسید

آدرس الکترونیکی شما نمایش داده نمی شود *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

خبرهای کوتاه