مردان وردپرس آموزش وردپرس ایجاد نقش های کاربری مختلف در وردپرس (‌ Wrodpress Permission )

%d8%a7%db%8c%d8%ac%d8%a7%d8%af-%d9%86%d9%82%d8%b4-%d9%87%d8%a7%db%8c-%da%a9%d8%a7%d8%b1%d8%a8%d8%b1%db%8c-%d9%85%d8%ae%d8%aa%d9%84%d9%81-%d8%af%d8%b1-%d9%88%d8%b1%d8%af%d9%be%d8%b1%d8%b3-%e2%80%8c-wr

قطعا برای شما هم پیش آمده که بخواهید کاربرانی را تعریف کنید که به بخش های مختلف دسترسی داشته باشند اما هر کاربر توانایی انجام کارهایی را داشته باشد، به عنوان مثال سایتی را در نظر بگیرید که تعدادی نویسنده دارد و یک مدیر کل که نوشته ها پس از تایید مدیر بروی سایت قرار داده می شوند خوب برای این منظور شما باید به کاربرانی که حکم نویسنده را دارند نقش ٬ نویسنده ٬ و کاربری که عنوان مدیر کل را دارد نقش ٬ مدیر کل ٬ را تنظیم کنید. به این صورت نویسنده گان به بخش های حیاتی سایت از جمله دسترسی به بخش پلاگین ها ندارند.

برای این منظور وردپرس به طور پیشفرض از ۵ نقش کاربری استفاده می کند که به شرح زیر است:

  • مدیر کل
  • ویرایشگر
  • نویسنده 
  • مشارکت کننده
  • مشترک

در زیر به توضیح کوتاهی در مورد هر بخش خواهیم پرداخت پس با مردان وردپرس همراه باشید.

مدیر کل

مدیر کل به تمامی بخش های سایت دسترسی دارد شما می توانید چندین مدیر کل داشته باشید تفاوتی نمی کند، زمان نصب وردپرس سیستم از شما می خواهد که نام کاربری را انتخاب کنید پس از نصب وردپرس آن کاربر را به عنوان مدیر کل در نظر می گیرد. مدیر کل می تواند مشخصات کاربران دیگر را تغییر دهد و همچنین به آن ها نقش های کاربری را اعمال کند.

ویرایشگر

ویرایشگر به تمامی محتوای سایت شما دسترسی خواهد داشت، می تواند نظرات را ویرایش کند،‌می تواند پست ها را ویرایش کند،‌ دسته بندی ها را ایجاد یا حذف کند و … به طور کلی هر محتوایی که درون سایت باشد ویرایشگر می تواند آن را تغییر دهد، اما ویرایشگر نمی تواند پلاگین را نصب یا حذف کند.

نویسنده

نویسنده تنها می تواند پست را ویرایش یا ایجاد کند،‌توجه داشته باشید نویسنده نمی تواند پست های دیگر نویسنده گان را ویرایش کند در حقیقت فقط توانایی حذف و ویرایش پست های خود را دارد.

مشارکت کننده

مشارکت کننده تنها قادر به ویرایش و ایجاد پست است و نمی تواند پستی را که ایجاد کرده منتشر کند و این کار را باید کاربری با دسترسی بالاتر انجام دهد.

مشترک

تمامی کاربرانی که در سایت شما عضو می شوند نقش مشترک را دارند وتنها قادر به خواندن مطالب هستند.

 

منبع :‌ مردان وردپرس
تاریخ آخرین بروزرسانی : 7 نوامبر 2016

نظرات خود را اینجا بنویسید

آدرس الکترونیکی شما نمایش داده نمی شود *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.