مردان وردپرس مقاله درس‌هایی که از رستاخیز وردپرس می‌توان گرفت

%d8%af%d8%b1%d8%b3%e2%80%8c%d9%87%d8%a7%db%8c%db%8c-%da%a9%d9%87-%d8%a7%d8%b2-%d8%b1%d8%b3%d8%aa%d8%a7%d8%ae%db%8c%d8%b2-%d9%88%d8%b1%d8%af%d9%be%d8%b1%d8%b3-%d9%85%db%8c%e2%80%8c%d8%aa%d9%88%d8%a7

امروزه وردپرس دیگر به محبوب‌ترین سیستم مدیریت محتوای دنیا تبدیل شده به طوری که میلیون‌ها وب سایت از جمله سایت‌های کمپانی های بزرگی همچون بلک بری، نوکیا، فورد، بی بی سی و بسیاری از سایت‌های معروف دیگر از این سیستم برای مدیریت محتوای سایت خود استفاده می‌کنند به طوری که می‌توان گفت وردپرس به یک پدیده جهانی تبدیل شده .

با این حال اگر چه امروز وردپرس در میان دیگر سیستم ها بهترین سیستم مدیریت محتوای دنیا محسوب می‌شود ولی این را نباید فراموش کرد که در آغاز تنها یک ابزار وبلاگ دهی ساده بود.

بنابراین, چه درس‌هایی میتوان گرفت از این رستاخیز که در کمتر از یک دهه به اوج شکوفایی رسیده است.

امروزه وردپرس با در اختیار داشتن ۵۰ درصد از سهم بازار و در مقابل دو سیستم دیگر یعنی جوملا و دروپال روی هم با ۱۳ در صد در جایگاه بعدی قرار دارند, این آمار به خودی خود نشان می‌دهد که وردپرس چقدر بزرگ و محبوب شده است.


بیایید برگردیم به سال ۲۰۰۴ زمانی که Matt Mullenweg با توسعه هسته CafeLog یا همان B2 وردپرس را بوجود آورد و در کمتر از چند سال در میان توسعه دهندگان به محبوبیت رسید و رشد بی‌نظیری را تجربه کرد که منجر به این محبوبیت جهانی کنونی شد.


انجمن مهم است

وردپرس در مقایسه با دیگر سیستم‌های به نسبت داشتن یک انجمن قوی, می‌توان گفت که در این مقایسه نیز وردپرس بی‌شک مقام اول را کسب می کند.

یکی از دلایل موفقیت سیستم‌های نرم‌افزاری قطعاً داشتن یک انجمن قوی می‌باشد و بدون آن این امر غیر ممکن می شود. بی‌شک در سیستم‌هایی که به صورت منبع باز می‌باشند داشتن انجمن پشتیبانی قوی لازمه کار است.

همه کسانی که به نحوی در حال توسعه این سیستم می‌باشند برای مثال کسانی که قالب وردپرس طراحی می‌کنند یا پلاگین میسازند یا به ترجمه به زبان‌های مختلف کمک می‌کنند همه و همه در حال حرکت دادن وردپرس رو به جلو هستند.

نرم‌افزار خوب نرم افزاریست که یک انجمن اختصاصی قوی پشت آن باشد.


اقتصاد

رشد وردپرس در چند سال اخیر به شدت زیاد شده, بدون شک دلایل زیادی پشت این رشد وجود دارد برای مثال اگر نگاهی به سایت‌هایی که تنها چند سال است راه اندازی شده‌اند بیندازیم خواهیم دید در میان آن‌ها فروشگاه های فروش قالب وردپرس و همچنین کمپانی های متعددی که چندی از عمرشان نمیگذرد در حال فعالیت بر پایه وردپرس می‌باشند و این خود نشان از این دارد که اقتصاد بزرگ موفق در پشت آن اقتصاد های موفق کوچک قرار دارد و وردپرس نیز از این قاعده مستثنا نیست.

مقیاس پذیری و سازگاری

یکی از درس‌های بسیار مهمی که میتوان از وردپرس گرفت بی‌شک نحوه سازگاری آن و هم چنین میزان مقیاس پذیری می باشد.

وردپرس سیستمی است که شما را قادر می‌سازد که به راحتی وبلاگ خود را در کمتر از ۵ دقیقه آماده کنید و همچنین وردپرس سیستمی است که شما را قادر می‌سازد که مجموعه‌ای از وبسایت ها را در کنار هم راه اندازی کنید از سایت خبری تا فروشگاه و انجمن .

این گستره وسیع کاری وردپرس را بی همتا کرده است.

در حقیقت سازگاری وردپرس با تغییرات را می‌توان نقطه عطف دیگری دانست وردپرس با کاربران خود مانند کارمندان خود رفتار می‌کند و به انتقاد های آنان بسیار اهمیت می‌دهد بسیاری از تغییرات در حقیقت خواسته‌های کاربران بوده است و این روند از ابتدا تا به این لحظه وجود داشته است و این خود دلیلی دیگر بر موفقیت وردپرس است.

نتیچه گیری

وردپرس به هیچ عنوان در محیط بسته ساخته نشده و هر یک خط از کد آن را هزاران نفر بارها و بارها بازبینی و بازنویسی کرده‌اند, یکی از دلایل اصلی موفقیت وردپرس احترام گذاشتن آن به نظرات است, همچنین داشتن یک انجمن بسیار قوی که متشکل شده از هزاران داوطلبی که از سراسر دنیا برای کمک به رشد و رفع نیاز کاربران وردپرسی حضوری پررنگ دارند, دلیله محکم دیگری بر موفقیت این سیستم می باشد

منبع :‌ مردان وردپرس
تاریخ آخرین بروزرسانی : 17 نوامبر 2016

نظرات خود را اینجا بنویسید

آدرس الکترونیکی شما نمایش داده نمی شود *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.