مردان وردپرس مقاله درک و کار با متاداده(Metadata) در وردپرس

درک-و-کار-با-متاداده(Metadata)-در-وردپرس-wpmen

اگر یک وردپرس کار حرفه ای باشید حتما تا به حال به دیتابیس اصلی وردپرس مراجعه کرده اید و همانطور که میدانید وردپرس داده را در جداول ذخیره می کند اما برای راحتی و سرعت بیشتر در اجرا ، داده های اصلی با داده های متا در جداول جدا ذخیره می شوند از این رو در این مقاله سعی بر آن داریم تا درباره همه آنچه با متاداده ها می توان انجام داد صحبت کنیم ، با مردان وردپرس همراه باشید.

وردپرس دارای چهار جدول اصلی برای ذخیره فرا داده ها یا همان متادیتاها  می باشدکه هر بخش مربوط به جدولی دیگر است و در حقیقت کامل کننده جدولی دیگر است، در لیست زیر این چهار جدول را آورده ایم:

  • Post Metadata
  • User Metadata
  • Comment Metadata
  • Term Metadata

هر کدام از این جداول با جدول های مربوط به خود به طور مستقیم در ارتباط می باشند از این رو در نظر بگیرید که به عنوان مثال Comment Metadata به طور مستقیم برای جدول Comments  ها طراحی گشته و با آن جدول Relations دارد.

در زیر به ترتبی در خصوص جداول بالا و نحوه ارتباط آنها با جدول های اصلی را توضیح خواهیم داد:

Post Metadata
اصلی ترین کار وردپرس در حقیقت ذخیره پست های نویسنده و سپس نمایش به کاربران می باشند اما از آنجایی که وردپرس یک سیستم مولتی پلتفرم است و برای راه انداری انواع زمینه ها طراحی شده پس نیاز به این موضوع دارد که بتوان به عنوان مثال داده های مربوط به کالاها ،‌ پست ها و تمامی پست تایپ ها را می توان در یک جدول ذخیره کند و تنها با تعیین پست تایپ آن این تفاوت ها را ایجاد کند اما با به وجود آمدن این سیستم به این موضوع نیز نیاز پیدا می شود که داده های بیشتر در خصوص یک پست ذخیره شود تا بتوان سیستم را توسعه داد. از این رو پست متا ها به کمک جدول اصلی می آیند و داده های اضافی را در خود ذخیره می کنند. به عوان یک مثال می توان به این مورد اشاره کرد که در حقیقت صفحه ها نیز یک نوع پست تایپ هستند و برای این که شما بتوانید به هر صفحه قالب اختصاصی اختصاص دهید می بایست وردپرس در جدول متاپست این موضوع را ذخیره کند. برای درک بیشتر و مشاهده کامل خاصیت هایی که در جدول متاپست ذخیره می شوند می توانید پس از نصب وردپرس به جدول مربوطه در دیتابیس خود رفته و مشاهده کنید و به یقین می توان گفت که این کار باعث درک بیشتر شما از روند کار وردپرس خواهد شد.

 

User Metadata
یک جدول با تعداد فیلد های نه چندان زیاد موجود است که لیست تمام کاربران در آن ذخیره می شود از جمله فیلد های این جدول می توان به username , password و یک سری موارد الزامی دیگر که برای ورود و کنترل کاربر نیاز است در این جدول ذخیره می شود اما خیلی موارد دیگر وجود دارد که برای ایجادش وردپرس یک جدول دیگر به نام wp_usermeta ایجاد و تمام داده های اضافی کاربر را در این جدول ذخیره می کند به عنوان مثال نام کاربر ،‌نام خانوادگی ، توضیحات و موارد دیگر.

 

Comment Metadata
این جدول نیز به مانند جداول دیگر است و داده های اضافی مربوط به نظرات را در خود ذخیره می کند.

Term Metadata
یکی از قدرت های اصلی وردپرس بخش Taxonomies ها می باشد سیستمی که به وسیله آن می توان دسته بندی ها و هر نوع Taxonomies دلخواه را را ایجاد کرد قطعا اگر یک توسعه دهنده حرفه ای PHP باشید این بخش از وردپرس جذابیت خاصی برای شما خواهد داشت و پیشنهاد ما است که به قسمت کدهای مربوط به این قسمت در هسته اصلی وردپرس رفته و کدهای آن را مطالعه کنید.

 

نتیجه گیری
بدون شک وردپرس نیز سیستم در ابتدا ضعیف بود به مرور با توسعه هسته اصلی و اضافه کردن بخش های مهمی از جمله آنچه د ربالا با هم بررسی کردیم این سیستم قدرتمند تر و بروز تر شد تا برای هر کسب و کاری مناسب باشد البته همچنان مشکل سرعت در مقیاس های بالا در سیستم وردپرس به چشم می خورد برای تغییر چشم گیر در سرعت پیشنهاد مردان وردپرس این است ، حتما به نسخه ۷ به بالا PHP ارتقاع دهید چرا که وردپرس کامل با این نسخه بهینه سازی شده و سرعت و عملکردی بهتر را پیدا کرده است.

 

منبع :‌ مردان وردپرس
تاریخ آخرین بروزرسانی : 5 سپتامبر 2016
برچسب ها:, , , ,

نظرات خود را اینجا بنویسید

آدرس الکترونیکی شما نمایش داده نمی شود *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

خبرهای کوتاه