مردان وردپرس امنیت وردپرس امنیت وردپرس ، رمز گذاری پوشه ها و فایل ها

https://wpmen.ir/

با سلام خدمت کاربران گرامی مردان وردپرس.در این قسمت از امنیت وردپرس به بررسی چگونگی محافظت فایل های آسیب پذیر و رمز گذاری آن ها در هاست می پردازیم.

هکر ها اغلب به قصد تغییر تنظیمات اصلی سایت ، مانند تغییر قالب ، پلاگین ها و یا هرچیز دیگری که بتوانند به اطلاعات سایت داشته باشند ، حمله می کنند.یکی از روش هایی که فایل ها را از گزند هکر ها دور کنیم رمز گذاری برای برخی پوشه های خاص و یا فایل های خاص می باشد که می خواهید کسی به آنها دسترسی نداشته باشد.اگر هاست خریداری کرده اید و به پنلی مانند cpanel دسترسی دارید گزینه Password Protect Directories را پیدا خواهید کرد.

Password Protect Directories

بعد از زدن این گزینه می توانید هم گزینه Document root for  برای انتخاب پوشه مورد نظر و یا هم گزینه  webroot برای انتخاب پوشه ی ریشه اصلی سایت. 

امنیت وردپرس

حال پوشه های اصلی وردپرس را در هاست مشاهده می کنید.کافیست روی wp-admin کلیک کنید تا بتوانید برای آن رمز عبور قرار دهید.

wp-admin

سپس از گزینه باز شده می توانید  ابتدا نامی برای پوشه ای که می خواهید رمز گذاری کنید می گذارید و سپس در زیر آن  نام کاربری رمز عبور کاربرانی که می توانند به این پوشه دسترسی  داشته باشند را انتخاب کنید.برای رمز عبور مناسب ،  امنیت وردپرس ، امنیت رمز عبور را مشاهده فرمایید.

 

  • تیک Directory requires a password را بزنید.
  • یک نام برای فایلی که میخواهید رمز گذاری کنید انتخاب کنید.
  • زمانی که یک نفر بخواهد به پوشه دسترسی پیدا کند باکسی به صورت popup ظاهر شده می آید که باید نام مورد نظر و همچنین رمز عبور را وارد کرده تا بتواند به فایل ها دسترسی پیدا کند.
  • ذخیره را بزنید.با همین روش بسیار ساده ، می توان پوشه ها و فایل های داخل یک سایت را از گزند نیروی بی رحم (هکر ها ) در امان  نگه داشت.فایل هایی که از دست دادن آنها بسیار ناگوار خواهد بود و اگر هک شوند ، خیلی سخت بتوان آنها را باز گرداند. 

۰۵ _-_Are_You_Password_Protecting_Your_Most_Vulnerable_Directories

منبع :‌ مردان وردپرس
تاریخ آخرین بروزرسانی : 9 فوریه 2017
یک نظر برای 1

امنیت وردپرس ، رمز گذاری پوشه ها و فایل ها


  1. چطور میشه ادرس پوشه ادمین ، پوشه تم و سایر پوشه ها رو بصورت دستی و بدون افزونه تغییر داد ؟

نظرات خود را اینجا بنویسید

آدرس الکترونیکی شما نمایش داده نمی شود *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.