خبرهای کوتاه
مردان وردپرس آموزش HTML زبان HTML چیست ؟

%d8%b2%d8%a8%d8%a7%d9%86-html-%da%86%db%8c%d8%b3%d8%aa-%d8%9f-wpmen

از این پس می خواهیم در خصوص وب به صورت پایه ای تری صحبت کنیم و به نوعی توضیحات اساسی تری در خصوص بخش های مختلف آن را ارایه کنیم از این رو بر آن شدیم تا در این قسمت در خصوص تاریخچه HTML و تعریف کلی آن صحبت کنیم ، با مردان وردپرس همراه باشید.

تاریخچه HTML :

در اوایل دهه ۹۰ میلادی فیزیکدانی به نام تیم برنزلی که در پژوهشگاه CERN ( بزرگترین مرکز تحقیقات فیزیک هسته ای جهان ) در حال انجام تحقیق بروی شبکه های کامپیوتری بود توانست راهی را پیدا کند که اطلاعات از یک کامپیوتر در کامپیوتر دیگر به نمایش درآید که پایه ریزی HTML در آن زمان شکل گرفت ، این زبان با رشد روزافزون خود به جایی رسید که اینترنت بدون آن معنا ندارد ،‌ پس از آن HTML  به طور رسمی در سال ۱۹۹۱ بود که به جهان معرفی شد.

در حقیقت HTML زبانی مبتنی بر متن می باشد که تک تک تگها را از داخل سند خوانده و سپس اطلاعات را نمایش ( Render ) می کند.

HTML مخفف  ( HyperText Markup Language ) می باشد که هر کدام را به صورت مختصر توضیح می دهیم:

  • Hyper : به صورت خطی نیست و خطا در خطی از برنامه موجب از کار افتادن کل برنامه نمی شود ، که به این زبان ها زبان Hyper می گویند.
  • Text : مرورگر دستورات داخل آن را خوانده و با توجه به دستورات آن ،‌ آن را به عنصرهای مختلفی همچون عکس ، پاراگراف و… تبدیل می کند.
  • Markup : به معنای نشانه گذاری می باشد که در ابتدا زبان ها به طور پایه بر اساس پردازش کار می کردند.
  • Language : نشان می دهد که اچ تی ام ال یک زبان برنامه نویسی است. ( البته در ادامه می بینیم که یک زبان نشانه گذاری است )
منبع :‌ مردان وردپرس
تاریخ آخرین بروزرسانی : ۲۴ دی ۱۳۹۵
برچسب ها:, , , , , ,

نظرات خود را اینجا بنویسید

آدرس الکترونیکی شما نمایش داده نمی شود *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.