مردان وردپرس آموزش php ساخت یک هاست مجازی در مک
ساخت یک هاست مجازی در مک

سلام من میلادی هستم و در این قسمت می خواهم ساخت یک هاست مجازی در سیستم عامل مک را به شما آموزش بدهم که مناسب برای تمام وب کاران می باشد و کار ما را در آموزش وردپرس و کار با آن بهتر خواهد کرد.با مردان وردپرس همراه باشید.


اگر شما در لوکال هاست خود کار می کنید و می خواهید که یک هاست مجازی در لوکال خود قرار داده برای توسعه دادن به قالب خود به طوری که دیگر کارهای شما در لوکال هاست نباشد مثلا به جای 

localhost/wpmen

۱۲۷.۰.۰.۱/wpmen

شما بخواهید لینک 

wpmen.dev

را قرار دهید که این هم برای توسعه دهندگان وب از جمله frontend کار ها و backend کارها مناسب می باشد.برای این کار ما آموزش آن را در ویندوز را برای شما عزیزان توسعه دهنده وب قرار می دهیم.این کار به وسیله  تنظیمات آپاچه انجام می شود.

از مزایای هاست مجازی:

  • میزبان مجازی  تمیزکننده URL ها می باشند به عنوان مثال   – localhost /mysite را می توان به  محتوی مقابل mysite.local تبدیل کرد.
  •  میزبان مجازی مجوز دسترسی  ساده تر را فراهم می کند- محدود کردن دسترسی برای vhost تنها در یک شبکه محلی در مقابل اجازه دسترسی به تمام سایت های بر روی شبکه محلی شما.
  • بعضی از برنامه نیاز به یک "." در URL (مگنتو اهم ahem Magento). در حالی که شما  localhost.com/mysite  را راه اندازی کرده اید اما می توانید  ، یک vhost که  راه حل بهتر است را داشته باشید.

حال در مک می خواهیم آن را به شما آموزش دهیم.

ابتدا ترمینال  مک را باز کنید و سپس  httpd.conf را با کد زیر باز کنید.

بعد از بازشدن ، vhosts را جستجو کرده و کد زیر را از کامنت یا # در بیاورید که 

 

تبدیل شود به 

 

 

حال باید ماژول هاست مجازی را نیز از کامنت در بیاورید که کلمه  vhost_alias_module را جست و جو کرده و ماژول مربوطه را به صورت زیر تغییر دهید.

تبدیل شود به 

حال httpd.conf را ببندید.بعد از آن باید vhosts.conf را باز کنید، کد زیر را در ترمینال وارد نمایی

حال مانند کد زیر را در آخرین قسمت آن اضافه کنید

در بالا سرور مجازی ما wpmen.dev می شود و آدرس فایل های ما در docs/wpmen.ir قرار دارد.این فایل را نیز ببندید.در قسمت آخر ما باید نقشه آی پی ها را به آپاچه خود بفهمانیم که باید کد زیر را در ترمینال بزنید

بعد از باز شدن آن کد زیر را بزنید 

حال باید آپاچه را دوباره راه اندازی کنید برای این کار کد زیر را در ترمینال بزنید

حال کار ما با ساخت هاست مجازی تمام شده است ولی در ادامه یک سری تنظیمات دیگر را هم به شما می گوییمیکی از سرخوردگی از با استفاده  از پوشه   Users/username/Sites  برای vhosts مسائل مجوز با چیزهایی مانند به روز رسانی و احراز هویت است مانند تصویر زیر

 

دلیل آن اینست که وب سرور پیش فرض کاربران روی httpd  اجرا می شود و با www_  شناخته می شود که کاربر محلی اکانت شما نیست.اگر دستگاه شما تنها،  مورد استفاده شما می باشد و webserver تنها با اکانت کاربری  شما قابل تغییر است شما میتوانید کاربر را تغییر دهید.

یافتن کاربر و گروه شما :برای اینکار در ترمینال id را بزنید.دسته ای  از گروه های کاربران را دریافت می کنید، UID اصلی کاربری  خود و نام گروه GID را نیاز دارید.این ها را می توانید  در /etc/apache2/httpd.conf تغییر دهید مانند  به تصویر زیر.

 

حال آپاچه را دوباره اجرا کنید

sudo apachectl restart

حال می توانید هاست مجازی خود را اجرا کنید.

 

منبع :‌ مردان وردپرس
تاریخ آخرین بروزرسانی : 8 جولای 2018
برچسب ها:, , ,

نظرات خود را اینجا بنویسید

آدرس الکترونیکی شما نمایش داده نمی شود *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

خبرهای کوتاه