خبرهای کوتاه
مردان وردپرس شی گرایی شی گرایی در PHP بخش چهارم : کلمه کلیدی This

%d8%b4%db%8c-%da%af%d8%b1%d8%a7%db%8c%db%8c-%d8%af%d8%b1-php-%d8%a8%d8%ae%d8%b4-%da%86%d9%87%d8%a7%d8%b1%d9%85-%da%a9%d9%84%d9%85%d9%87-%da%a9%d9%84%db%8c%d8%af%db%8c-this-wpmen

در بخش قبلی در خصوص میدان دید صحبت کردیم در اینجا قصد داریم تا یکی از کاربردی ترین بخش های شی گرایی را توضیح دهیم با مردان وردپرس همراه باشید تا در باره همه آنچه با کلمه کلیدی This در شی گرایی و کلاس ها می توان انجام داد آشنا شوید.

زمانی که نیاز است درون یک کلاس به بخشی از آن دسترسی داشته باشیم نیاز به کلمه کلیدی This پیدا خواهیم کرد به عنوان مثال فرض بگیرید درون یکی از توابع ای که درون کلاس نوشته ایم می خواهیم به متغییری از آن کلاس دسترسی داشته باشیم برای این کار راه ساده ای پیش روی مان قرار داده اند تنها کافیست کلمه This را به همراه نشان دلار یا همان $ بیاوریم و به متغییری که قصد دسترسی به آن را داریم اشاره کنیم. به همین سادگی می توانی مقدار آن را تغییر و یا مقدار آن را بخوانیم.

به مثال زیر توجه کنید:

 

در خروجی این کد همانطور که مشاهده می کنید مقدار ۲۵ نمایش داده خواهد شد توجه به این نکته بسیار مهم حائز اهمیت است که در کلاس به تمامی متغییر ها می توان دسترسی داشت چه Private , Protected , Public باشند تفاوتی ندارد چرا که ما از درون خود کلاس این مقدار را فراخوانی کرده ایم.

بهتر است زمانی که در حال ساخت کلاس هستیم از echo و چاپ مقادیر صرف نظر کنیم و تنها آن ها را Return کنیم چرا که با این کار بعد ها که از کلاس استفاده کردیم و یک شی ساختیم می توانیم مقدار را برگردانیم و در صورت نیاز آن را در جای مناسب چاپ کنیم. مثال بالا را تغییر دادیم و به شکل زیر شد.

همچنین شما می توانید به property مقدار دهی نمایید و از آن استفاده نمایید در مثال زیر به آن توضیح داده ایم.

 

در قسمت بعدی در خصوص ارث بری در شی گرایی صحبت خواهیم کرد.

منبع :‌ مردان وردپرس
تاریخ آخرین بروزرسانی : ۲ آذر ۱۳۹۵
برچسب ها:, , , , , , , , , , ,

نظرات خود را اینجا بنویسید

آدرس الکترونیکی شما نمایش داده نمی شود *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.