مردان وردپرس معرفی پلاگین معرفی پلاگین وردپرسی ، Featured Images in RSS

%d9%85%d8%b9%d8%b1%d9%81%db%8c-%d9%be%d9%84%d8%a7%da%af%db%8c%d9%86-%d9%88%d8%b1%d8%af%d9%be%d8%b1%d8%b3%db%8c-%d8%8c-featured-images-in-rss-wpmen

همانطور که می دانید و بارها به آن اشاره شده است ؛ اهمیت موضوع rss در سایت ها می باشد ، چه این سایت ها وردپرسی باشند چه وردپرسی نباشند.چندین بار به معنی rss اشاره کرده ایم اما به طور خلاصه  rss امکان جمع آوری اطلاعات و اخبار را از سایت های دیگر برای سایت فراهم می کند.


معرفی خوراک (feed) :

فید، خوراک، آر اس اس یا RSS فناوری است که وبگردی و کار با اینترنت را به کلی متحول نموده است. RSS مخفف Really Simple Syndication  و یا Rich Site Summary  و بهترین راه برای دسترسی به آخرین مطالب و اخبار و نوشته‏ های یک وبلاگ یا سایت می باشد. این فناوری کاربران را قادر می‏سازد تا مطالب یک وبسایت را بدون دربرداشتن  قالب سایت یا وبلاگ و بدون هر موارد اضافی به صورت خالص ببینند که همین امر به بالا رفتن سرعت بارگذاری مطالب آن سایت یا وبلاگ می‏انجامد و حجم کار را کاهش می‏دهد.


حال چگونه می توان rss را در سایت وردپرسی نمایش داد؟rss دارای فرمتی خاص بوده که نمی توان آن را به طور مستقیم نمایش داد.می توان به کمک پلاگین ها و یا بدون پلاگین آنها را نمایش داد.مثلا در کد زیر بدون استفاده از پلاگین فید های rss را می توان نمایش داد.فقط کافیست آن را در قسمتی که می خواهیم وارد نماییم.

 

حال برای اینکه مدیران بدون نیاز به کد نویسی و اینکه بخواهند تصاویر فید را در سایت خود قرار دهند از پلاگین ها استفاده می کنند.پلاگین های زیادی در زمینه خوراک سایت (rss) و قراردادن تصویر rss در سایت  نوشته شده است.این مبحث چون درباره تصویر می باشد ما در باره پلاگینی که تصویر خوراک را می آورد صحبت می کنیم. یکی از این پلاگین هایی که این کار را انجام می دهد پلاگین Featured Images in RSS می باشد.به کمک این پلاگین می توان تصویر را در خوراک ایجاد کرد، همچنین امکان تغییر اندازه تصویر و محل قرارگیری آن (نسبت به نوشته خوراک در سمت راست ، چپ ، همراه با نوشته و…) را نیز می توان داشت .

این افزونه با افزونه هایی همچون Feedburner, Mailchimp, Constant Contact, Hubspot, Infusionsoft, Feedly یا هر پلاگینی که با پلاگین های 3rd party دیگری مانند  RSS email, reader,  یا aggregation کار می کنند ، سازگار می باشد.این پلاگین برای Mailchimp's superb RSS-to-Email نیز بسیار پرکاربرد می باشد.


برنامه های شخص سوم (third party)، برنامه هایی  برای کار درون سیستم عامل ها نوشته شده  می باشند، اما به وسیله افراد یا شرکت ها به غیر از تولید کننده سیستم عامل نوشته می‌شوند. اگرچه پلاگین ها و افزونه ها برای برنامه های شخص اول  نیز موجود هستند، اکثریت وسیعی برای نرم افزارهای متن باز (open source) نوشته می‌شوند


ویژگی ها 

 • کار با چند سایتی (multisite)
 • قراردادن تصویر در بالای متن
 • قراردادن تصویر در پایین متن
 • قراردادن تصویر در سمت چپ  متن
 • قراردادن تصویر در سمت راست متن
 • قرار دادن اندازه  تصویر به صورت  thumbnail
 • قرار دادن اندازه  تصویر به صورت  medium
 • قرار دادن اندازه  تصویر به صورت  large
 • قرار دادن اندازه  تصویر به صورت  full
 • قرار دادن اندازه تصویر به صورت اندازه های تصویر فعال 
 • پیشفرض به صورت thumbnail و بالای متن می باشد.

screenshot-2

 

 

 

 

 

 

 

 

منبع :‌ مردان وردپرس
تاریخ آخرین بروزرسانی : 24 اکتبر 2016

نظرات خود را اینجا بنویسید

آدرس الکترونیکی شما نمایش داده نمی شود *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.