مردان وردپرس معرفی پلاگین معرفی پلاگین وردپرسی Duplicate Post

گاهی پیش می آید که بخواهیم از پست ها و صفحات خود تکثیر کنیم مثلا دو صفحه دارای تنظیمات تقریبا یکسان می باشند که یکی از آنها را با صرف کردن وقت زیادی درست کرده ، حال  نمونه ای دیگر از آن کپی گرفته و مثلا عنوان آن را تغییر داده و در سایت قرار می دهیم.این کار به طور پیشفرض در وردپرس وجود ندارد اما پلاگین  Duplicate Post این امکان را به مدیران سایت ها داده تا بتوانند به راحتی پست ها و یا صفحات را تکثیر کنند که این کار هزینه زمانی را برای آنها از بین می برد و به سرعت می توانند پست هایی با ساختار ها و محتوای تقریبا یکسان ایجاد کنند.

با استفاده از پلاگین Duplicate Post می توان یک نمونه جدید از همان پست و یا صفحه کپی تهیه کرد.

در سایتی ممکن است یک صفحه درباره ما ، ارتباط با ما و معرفی اعضا تقریبا یکسان باشد اما دارای بخش های متفاوتی باشند که با این کار به راحتی می توان یکی از صفحات را ساخته و بقیه را تکثیر کرده و تغییرات را انجام داد یا در ابتدا که فروشگاه‌ ساز ووکامرس ( WooCommerce ) معرفی شد، در کنار دکمه‌های ویرایش محصول، دکمه رونوشت  محصول نیز قرار  داشت تا  یک کپی از محصول را به راحتی  ساخته و نیازی برای کارهای تکراری برای  محصولات نباشد.

با استفاده از این پلاگین می توان سرعت کپی بعضی مطالب تکراری را بالا برده  و همچنین می توان یک پیشوند یا پسوند برای پست هایی که کپی شده قرار داده تا  اجازه اینکه چه مطالبی قابلیت کپی شدن داشته و یا نداشته باشند را داد .

روش های ایجاد کپی گرفتن از یک  پست یا صفحه  :

  1. کلیک بر روی دکمه clone روی پست یا صفحه مربوطه  در مدیریت پست ها یا صفحات  که باعث ساخته شدن  یک صفحه یا پست شود و به طور پیشفرض draft یا چرک نویس می شود. 
  2. در ویرایش صفحه یل پست  گزینه 'New Draft' 
  3. در نوار ادمین می توان با کلیک روی رو نوشت برای یک چرک نویس از ان استفاده کرد.

در صفحه مربوط به گزینه ها می توان تنظیماتی برای کپی ها انجام داد مانند 

  • پست ها و صفحه ها بر اساس تاریخ
  •  هر وضعیتی  (چرک نویس باشد،منتشر شده و یا در حال بررسی )
  • متن چکیده  excerpt
  • فایل های پیوست attachments
  • تمام زیر شاخه صفحات 
  • طبقه بندی ها و فیلد های دلخواه

برای ترجمه این فایل به زبان به غیر از انگلیسی وارد لینک  GlotPress translation projec شده و یا می توان به وب سایت زیر  رفته و یک نامه الکترونیکی داده تا بتوان آن را ترجمه کرد.

تاریخ آخرین بروزرسانی : 14 سپتامبر 2016

نظرات خود را اینجا بنویسید

آدرس الکترونیکی شما نمایش داده نمی شود *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.