مردان وردپرس معرفی پلاگین معرفی پلاگین وردپرسی NextGEN Gallery

یکی از ویژگی های بصری که مدیران سایت ها می توانند به سایت های خود بدهند یگ گالری تصویر برای پست ها و یا صفحات سایت  می باشد .ممکن است بخواهند تصاویر  یک سمینار را بگذارند و این تصاویر بیش از ۲۰ مورد باشد ، یک راه حل آن اینست که پشت سرهم تصاویر را بگذارند که این جلوه خاصی برای سایت و پست ندارد.یک راه حل دیگر اینست که یک گالری تصویر درست کرده و تصاویر را نمایش بدهند.خوشبختانه وردپرس این امکان را برای کاربران خود فراهم کرده تا بتوانند از امکانات حرفه ای یک سایت برخوردار باشند و آن استفاده از پلاگین  NextGEN می باشد.

آموزش وردپرس ، آموزش ساخت گالری با پلاگین NextGEN Gallery را بخوانید.

بدون شک گالری NextGEN محبوب ترین پلاگین  گالری وردپرس است، یکی از محبوب ترین افزونه های وردپرس با بیش از ۱۳ میلیون دانلود که نشان از محبوبیت میان کاربران دارد. این برنامه یک موتور قدرتمند برای آپلود و مدیریت گالری تصاویر، با توانایی ارسال و آپلود دسته ای فایل ها  با امکان (اضافه یا حذف  داده های متا / تنظیم مجدد تصاویر / مرتب کردن،  ویرایش عکسها،  گروه گالری به آلبوم ها  و بیشتر).در قسمت سمت کاربر (front end) شامل دو نمایه (style) اصلی می باشد که اسلایدر ها و گالری های بند انگشتی (slideshows and thumbnail galleries) و شامل ۲ آلبوم نمایه می باشد،  که همگی این  گزینه ها  درون یک آرایه برای کنترل اندازه،سبک ها ، زمان بندی ، کنترل ها ، حرکت و انتقال،  افکت (effects) های lightbox ها و …. می باشد.

پلاگین گالری NextGen  وردپرس در حال حاضر توسط  تیم Photocrati Media  با افتخار نگه داری میشود. با تشکر ویژه از Alex Rabe که NextGEN  را ایجاد  کرده  و آن را از سال ۲۰۰۷ تا سال ۲۰۱۱ بهینه کرده است.

این پلاگین از سال ۲۰۱۳ دارای تغییرات عمده و تعمیرات بسیاری بوده است.با ارائه ۲ پنل مرکزی به مدیران سایت ها برای افزودن گالری ها به صفحات و یا برگه های  کارایی پلاگین  را به طور چشمگیری قوی تر و قابل انعطاف پذیر تر کرده است.

این پلاگین نسخه حرفه ای دارد که شامل ۶ گالری می باشد (Pro Masonry, Pro Filmstrip, Pro Film, Pro Thumbnail Grid, Pro Slideshow, and Pro Blogstyle galleries ) می باشد که برای نمایش گالری ها به کاربران مفید می باشد.همچنین شامل یک Lightbox حرفه ای واکنش گرای تمام صفحه (full screen )برای حالت موبایل  با یک اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی و ارسال نظرات کاربران می باشد که قدرت گالری را برای کاربران به ارمغان می آورد.

ویژگی ها:

  •  می توان از قالب های سفارشی، در قالب سایت استفاده کرد.
  • امکان ایجاد نویسنده خاص برای هر گالری
  • انتقال آسان تصاویر بین گالری ها
  • پشتیبانی از XML Sitemaps

آپلود گالری : پلاگین گالری NextGen   قابلیت های متنوع  و قدرتمندی همچون  برای تصویر برداری از صفحه کاری (desktop) و آپلود کردن از طریق ورد پرس یا به صورت زیپ یا  FTP. NextGEN به صورت خود کار فراهم کرده است.

 مدیریت گالری : ویرایش تصاویر منحصر به فرد. ویرایش اطلاعات متا( meta data ) و تگ های تصویر(tags)، چرخش تصاویر. ویژگی. افزودن  سرعت watermarks به دسته ها یا گالری های تصاویر. ایجاد و سازماندهی مجموعه ای از گالری ها، و نمایش آنها را در هر دو فرمت های فشرده و یا تمدید و امکانات دیگر…

نمایش گالری : نمایش گالری بسیار عالی و کاربر پسند و به دو صورت اسلایدر و چیدمان که  به صورت خودکار بدون از بین بردن کیفیت تصاویر  سایز یندی تصاویر را  انجام داده و عملیات پیشرفته تر دیگری را نیز انجام می دهد 

منبع تکمیلی 


منابع پلاگین گالری NextGEN  وردپرس

*Visit the NextGEN WordPress Gallery Plugin official homepage
*Visit the NextGEN Pro official landing page
*See NextGEN Gallery Documentation
*Get NextGEN Support via the WordPress.org forums
*Get Translations for your own language
*See WordPress Photography Themes by the same author
*Follow NextGEN Gallery on FacebookTwitter, and Google +

منبع :‌ مردان وردپرس
تاریخ آخرین بروزرسانی : 3 ژانویه 2017

نظرات خود را اینجا بنویسید

آدرس الکترونیکی شما نمایش داده نمی شود *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.