مردان وردپرس معرفی پلاگین معرفی پلاگین وردپرسی SI CAPTCHA Anti-Spam

https://wpmen.ir/

 

امروزه با گسترش وبسایت ها ، حملات به سایت ها نیز پیشرفت کرده اند و روش های مقابله با آن نیز به مراتب مورد بررسی برنامه نویسان قرار گرفته است.یکی از این راه های نفوذ ، نفوذ به پنل سایت های وردپرسی می باشد ، از طریق آن ربات ها وارد پنل یک سایت شده و سایت را مورد حمله قرار می دهند و یا با ارسال اسپم ها در فرم های بدون امنیت سایت ها همانند فرم تماس با ما و یا فرم ارسال نظرات سایت ها را مورد اذیت قرار می دهند.یکی از روش های مقابله با آن استفاده از کد های کپچا می باشد.

کپچا(به انگلیسیCAPTCHA)، که سرنام برابر انگلیسی «آزمون همگانی کاملاً خودکارشدهٔ تورینگ برای مجزا کردن انسان و رایانه» است، یک سامانهٔ امنیتی و روند ارزیابی است که برای جلوگیری از برخی حمله‌های خرابکارانه ربات‌های اینترنتی  به‌کار می‌رود. جای‌گزین آزترا که سرنام «آزمون  تورینگ تشخیص رایانه از انسان» است هم برای کپچا دیده شده است. این روند می‌تواند مشخص کند که مراجعه کنندگان به یک وب‌گاه و یا سایر خدمات آنلاین انسان هستند یا کامپیوتر. بدین منظور برنامهٔ کپچا آزمون‌هایی را تولید می‌کند که تنها انسان‌ها قادر به پاسخ‌گویی به آنها باشند. چون کامپیوترها و نرم‌افزارهای فعلی احتمالا نمی‌توانند پاسخ درستی به این آزمون بدهند، هر کاربری که آنرا درست حل کند، انسان فرض می‌شود.

ویکی پدیا

پلاگین های امنیتی کپچا زیادی وجود دارند که یکی از آنها SI CAPTCHA Anti-Spam می باشد.با استفاده از این پلاگین اسپم ها را برای همیشه از سایت خود دور کنید.در فرم ها، ارسال نظرات، رمز عبور از دست رفته (lost password)، ورود به سیستم(login) و … یک کد امنیتی اضافه می کند که روش مقابله با اسپم می باشد.اگر پلاگین با پلاگین Akismet اجرا شود بهتر جواب میدهد.

ویژگی ها:

  • پیکربندی از پنل مدیریت
  • HTML معتبر
  • بخش ۵۰۸ واعتبار سنجی دسترسی  WAI .
  • اجازه Trackbacks and Pingbacks.
  • تنظیم برای مخفی کردن CAPTCHA از کاربران وارد شده و یا مدیران
  • تنظیم برای نشان دادن CAPTCHA در فرم نظرات، ثبت نام، رمز عبور از دست داده، ورود به سیستم و …

کد امنیتی پشتیبانی تصویر:

  • پس زمینه با رنگ، زاویه دار، و متن شفاف
  • خطوط قوسی از طریق متن
  • تازه کردن دکمه  بارگذاری مجدد تصویر امنیتی در صورت ناخوانا بودن

آموزش وردپرس

منبع :‌ مردان وردپرس
تاریخ آخرین بروزرسانی : 9 ژانویه 2017

نظرات خود را اینجا بنویسید

آدرس الکترونیکی شما نمایش داده نمی شود *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

خبرهای کوتاه