مردان وردپرس معرفی پلاگین معرفی پلاگین وردپرسی TinyMCE Advanced

هنگامیکه سایتی ساخته می شود یکی از ارکان اصلی آن مدیریت محتوا می باشد.اگر پایه سایت با مطالب باشد مدیر محتوا نیازمند به محیطی است تا مطالب خود را گذاشته و از امکانات ساده و کار آمد  مانند تغییر اندازه فونت ها بهره مند شود.به این محیط بصری برای ویرایش متون به اصطلاح wysiwyg می گویند.

wysiwyg  چیست:

مخفف What You See Is What You Get به معنی «هرآنچه می بینی ، همان چیزی است که بدست می آوری» است و یک رابط کامپیوتری است که معمولا در ساختن اسناد و برنامه های ساخت صفحات وب کاربرد دارد بطوریکه که داخل برنامه حالتی با این نام وجود دارد که هدف از ساخت آن دیدن نمونه نهایی آن سند یا صفحه وب است . برای مثال در برنامه دریم ویور شرکت ادوبی در هنگام طراحی وب سایت می توانید در این حالت نتیجه کدهایی که نوشته اید را مشاهده کنید و اگر در این حالت روی صفحه یا سند تغییری ایجاد نمائید ، تغییرات روی کدهای اصلی نیز اعمال می شوند .

در وردپرس هم چند پلاگین وجود دارد که یکی از آنها و برای وردپرس قدرت مند ترین آنها پلاگین TinyMCEمی باشد.این پلاگین به کاربران خود اجازه می دهد مطالب خود را نوشته و مانند یک سند ، امکانات یک مقاله را داشته باشند مانند گذاشتن تصویر در میان نوشته ها و…در اصل کاربران سواد تگ های html را ندارند و این محیط برای آنها این امکان را فراهم می کند.

سازگاری با مرور گر ها یکی از دلایل فراگیر شدن  پلاگین TinyMCE شده است

این افزونه اجازه اضافه کردن، حذف دکمه ها و … را بر روی  نوار ابزار ویرایشگر بصری می دهد. شامل ۱۵ پلاگین برای TinyMCE  به طور خودکار که بسته به نیاز کاربران می تواند  فعال یا غیر فعال باشد.

می توان پوسه دلخواه را در tinymce ساخت.

 

این پلاگین به بیش از ۴۰ زبان ترجمه شده می باشد.

 

برخی از ویژگی های اضافه شده توسط  پلاگین TinyMCE

  • پشتیبانی برای ایجاد و ویرایش جداول.
  • گزینه های بیشتر هنگام قرار دادن لیست.
  • جستجو و جایگزینی در ویرایشگر.
  • قابلیت تنظیم فونت ها و اندازه فونت.
  • و خیلی دیگر…

با این افزونه همچنین می توان  منوی TinyMCE را  فعال سازی کرد ، این یک راه مناسب برای دسترسی به بسیاری از ویژگی هایی که اغلب استفاده می شود می باشد .

نسخه دموی  آنلاین پلاگین در لینک liveexample  می باشد که می توان قبل از نصب امکانات آن را مشاهده کرد.

تاریخ آخرین بروزرسانی : 7 اکتبر 2016

نظرات خود را اینجا بنویسید

آدرس الکترونیکی شما نمایش داده نمی شود *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.