معرفی پلاگین وردپرس ، Gutenberg
مردان وردپرس معرفی پلاگین معرفی پلاگین وردپرس ، Gutenberg

یکی از بزرگترین تغییراتی که وردپرس قرار است اعمال کند به زودی خواهد آمد. برای آن آماده شوید. این تغییر یک تغییر اساسی در ساختار وردپرس خواهد بود. طبق برنامه از پیش تعریف شده قرار است پلاگین گوتنبرگ جایگزین ادیتور حال حاضر وردپرس شود در حقیقت زمانی که وردپرس جدید را باز کنید و به قسمت ایجاد یک پست جدید بروید با شمایی کاملاً جدید روبرو خواهید شد این همان گوتنبرگ است. ویرایشگری که چندین وقت است توسعه دهندگان وردپرس در حال توسعه و رفع ایرادات آن هستند به احتمال زیاد این تغییر بزرگ در نسخه ۵ وردپرس اجرایی خواهد شد.

 

پلاگین گوتنبرگ یک بروزرسانی بزرگ برای جامعه وردپرس خواهد بود این پلاگین از سنتی بودن بخش ورود محتوا به وردپرس گذر خواهد کرد خیلی از موارد ممکن است برای کاربران جدید به نظر برسد در این پلاگین از تکنولوژی های به روز تری استفاده شده  تا وردپرس را با تکنولوژی روز همسان سازی کند این پلاگین امکان این را می دهد که خیلی از موارد را به صورت کشیدن و رها کردن اعمال کنید. در ساخت این پلاگین بیشتر از تکنولوژی جاوا اسکریپت استفاده شده است.

 

البته نباید نگران آن باشید که محتوای قبلی تان دستخوش تغییراتی شود چرا که تیم وردپرس همانطور که قول داده و طبق بررسی‌هایی که در نسخه های بتا همچنان موجود است این تنها یک تغییر ظاهری و یک امکان جدید در ساختار وردپرس ایجاد خواهد کرد و هیچ تغییری در محتوای تان ایجاد نخواهد کرد طبق معمول شورت کد ها  نیز در این سیستم کار خواهند کرد و خیلی از موارد دیگر که ممکن است به آن نیاز داشته باشید البته برای گذر از حال به پلاگین گوتنبرگ نیاز است که شرکت های دیگر توسعه دهنده پلاگین های مختلف وردپرس نیز با این پلاگین همسو شود تا به طور کامل تغییرات جدید جایگزین موارد قبلی شود.

 

همانطور که اشاره شد  پلاگین گوتنبرگ قرار است در نسخه ۵ وردپرس ارائه شود.  البته هم اکنون نیز می‌توانید این پلاگین را بصورت آزمایشی روی وردپرس خود و به صورت یک پلاگین جدا نصب و استفاده کنید برای این منظور می توانید به صفحه این پلاگین در مخزن اصلی وردپرس مراجعه کنید یا اینکه در پلاگین ها در سایت وردپرسی خودتان نام گوتنبرگ را به انگلیسی  جستجو کنید و پلاگین مشهور گوتنبرگ را نصب کنید.

منتظر تغییرات بزرگ باشید،  وردپرس به زودی متحول خواهد شد.

منبع :‌ مردان وردپرس
تاریخ آخرین بروزرسانی : 16 جولای 2018

نظرات خود را اینجا بنویسید

آدرس الکترونیکی شما نمایش داده نمی شود *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.