معرفی پلاگین وردپرس ، WP Force SSL
مردان وردپرس معرفی پلاگین معرفی پلاگین وردپرس ، WP Force SSL

قبل از اینکه به توضیحات این پلاگین بپردازیم بگذارید تفاوت های HTTP و HTTPS را توضیح دهیم.

مهمترین تفاوت میان http با https امنیت و حفظ اطلاعات مربوط به شماست.

در اینجا چند نکته قابل تامل است :

۱) در //:https اطلاعات ابتدا به کد تبدیل شده و به سرور ارسال می‌گردد. سپس این کد در سرور رمز گشایی شده و به زبان قابل فهم بر می‌گردد. این کار مقداری زمان بر بوده و بنابراین سرعت //:https از سرعت //:http کمتر است.

 

۲) تعداد از شرکت‌های امنیتی مانند Verisign و Goddady این سرویس را ارائه می‌دهند که جهت تبدیل اطلاعات سروری که شما به آن متصل شده‌اید به این سرور ها مراجعه می‌کند.

 

۳) بعد از وارد شدن با پروتکل //:https، اطلاعاتی در رابطه با امنیت اعمال شده در سایت و گروه ارائه دهنده این امنیت نمایش داده می‌شود. این اطلاعات معمولا (در اکثر مرورگر ها) بصورت قفلی در پایین صفحه موجود بوده و بعد از کلیک بر روی آن این اطلاعات را مشاهده خواهید کرد.

 

۴) در هنگام ورود به این سایت‌ها حمتاً به اطلاعات امنیتی توجه کنید. ممکن است امنیت در کار نبوده و همه اینها با برنامه نویسی ساده‌ای برای شما نمایش داده شود.

 

۵) جهت داشتن //:https هزینه ای ماهانه باید پرداخت گردد که بر اساس سرعت آن (۱۲۸kb یا ۲۶۵kb یا …) متفاوت است. هر چه سرعت بیشتر، صاحب سرور باید هزینه بیشتری پرداخت کند.

 

۶) پروتکل //:https معمولاً برای بانک‌ها، ایجاد حساب کاربری و ورود کاربری به پورتال‌ها – سرویس دهنده‌ها پیغام الکترونیکی – ..، خرید اینترنتی و فروشگاه‌های اینترنتی، ورود به صفحات با اطلاعات سری و مهم و غیره استفاده می‌شود.

 

۷) سود اصلی HTTPS جلوگیری از Sniff کردن اطلاعات هست. یعنی برای مقابله با دزدهای اطلاعاتی که در مسیر قرار می گیرند. (به طور مثال شما هر اطلاعاتی را که در حالت عادی از HTTP انتقال بدهید یک سازمان واسطه قادر است چه با مجوز و یا بدون مجوز از اطلاعات استفاده کند.)

 

۸) سرور میزبان باید یک Public Key ثبت کند که هزینه‌ای هم نخواهد داشت. اما اثبات اینکه آیا خود میزبان کسی که ادعا می‌کند، هزینه بر است. این کار بوسیله Verisign و غیره انجام می‌شود. بدین معنی که با پرداخت هزینه به این سرویس دهنده، کاربران مطمئن می‌شوند که سرور همان فردی یا سازمانی است که خواهان وارد کردن اطلاعات خود هستند.

منبع: itshiraz.blogfa.comحال با توجه به نکات بالا درباره این پلاگین صحبت می کنیم

تغییر مسیر تمام ترافیک از HTTP به HTTPS به تمام صفحات وب سایت وردپرسی شما.

هدف اصلی این پلاگین رفع مشکل که در برخی از وب سایت های رخ داده ، در حالی که همه چیز را HTTPS تمام شده خدمت کرده است (حتی در حال مرور).اگر شما به از طریق HTTP (از طریق URL) دسترسی به صفحه آن را نمی خواهید می توانید آن را به HTTPS تغییر مسیر دهید.

نکات اصلی 

  • شما نیاز به یک گواهینامه SSL به منظور برای کار با این افزونه دارید.
  • برای اضافه کردن HTTPS به آدرس  وردپرس (URL) و پارامترهای  آدرس سایت (URL) از طریق General > Settings عمل کنید. (مورد نیاز توسط خود وردپرس)

 

منبع :‌ مردان وردپرس
تاریخ آخرین بروزرسانی : 25 آوریل 2018

نظرات خود را اینجا بنویسید

آدرس الکترونیکی شما نمایش داده نمی شود *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.