مردان وردپرس معرفی پلاگین معرفی پلاگین وردپرسی Breadcrumb NavXT

در وب سایت هایی مشاهده کرده اید که گاهی یک قسمت در سایت نمایش داده می شود که نوشته است  شما در اینجا قرار دارید و یا از آدرس صفحه اصلی ->درباره ما و … که در تصویر زیر می توان آن را مشاهده کرد.

حال باید بدانیم که breadcrumb  چیست؟

بردکرامب یا Breadcrumb در لغت به معنی خرده نان می باشد . اولین بار این مفهوم برای این کلمه از داستان عامیانه هانسل و گرتل برداشت شده است. در جایی از داستان پدر هانسل و گرتل آنها را اعماق جنگل برده و هانسل برای اینکه راه برگشت را گم نکند، با خرده های نان، مسیر خود را نشانه گذاری میکند. بهترین معادل فارسی با توجه به کاربرد این واژه ، “نشانگر صفحه” می باشد. نشانگر صفحه معمولا به صورت افقی در بالای مطالب یا عنوان هر صفحه قرار میگیرد.

فهم موقعیت فعلی: اگر از طریق موتورهای جستجو (نه به صورت مستقیم از صفحه اصلی) وارد یکی از صفحات داخلی یک سایت بزرگ شده باشید ، ممکن است در ابتدای کار دچار سر در گمی شوید که دقیقا کجای سایت می باشید. Breadcrumb  به شما کمک میکند، فهم نسبی از ساختار کلی سایت و موقعیت صفحه فعلی داشته باشید.

BreadCrumb یک روش بسیار ساده و کار آمد برای راهنمایی بهتر کاربران و خزنده های موتور های جستجو می باشد  که تاثیر بسیار زیادی بر روی سئوی سایت  دارد.استفاده از این امکان تاثیر بسیار زیادی بر روی سئو سایت می دهد.این روش باعث میشود که در نتایج جست و جو  به جای قرار گرفتن  متن به صورت کامل ، یک  حالت Navigation ایجاد شده که توسط ان نشان می دهد عنوان وارد شده برای  کدام مجموعه قرار بوده که این امر باعث شده تا spider ها  در کنار Crawl(خزیدن و جستجو ) کردن متن یک صفحه توسط راهنمای موجود به دیگر صفحات هم رفته و ان صفحات هم ایندکس کند.با استفاده از نشانگر صفحه (breadcrumb ) می توان مسیر صفحه جاری را به کاربر خود نمایش داده و همچنین نشان داده که از کدام مسیر ها آمده اند. این قابلیت می تواند  یکی از ویزگی های هر سایتی باشد  تا کاربرن بدانند که  در چه صفحه ای و در چه مسیری قرار دارند  و بتوانند به راحتی بین بخش های قبلی و دسته های مختلف سایت مطالب رو مطالعه کنند.اگر Bread Crumb  سایت در ان کلمات کلیدی وجود داشت و همچنین در Url هم امده بود این امکان نشان می دهد که سایت به صورت کامل سئو شده و یک امتیاز مثبت در سئوسازی  محسوب میشود.

امروزه بسیاری از سیستم‌های مدیریت محتوا و قالب‌های آماده، از نشانه گذاری breadcrumb  پشتیبانی می‌کنند؛ با این وجود به تمامی شرکت‌ها و طراحان وب توصیه می‌شود که  در طراحی و توسعه وب سایت‌هایی که دارای مطالب زیاد و اطلاعات طبقه‌بندی شده بوده مکانی را برای نمایش Breadcrumb در نظر بگیرند تا هم برای کاربران و هم برای سئو مفید باشد وردپرس نیز از این ویژگی استقبال کرده و پلاگینی با نام Breadcrumb NavXT را معرفی کرده است تا کاربران بتوانند به راحتی Breadcrumb  سایت خود را بسازند و استفاده کنند.

اين افزونه به اين منظور طراحي شده است که کابراني که وارد سايت شما مي شوند به راحتي و سهولت مسيري که در آن قرار دارند را بشناسند و راحت تر بتوانند به مطلب مورد نظرشان در سايت شما دسترسي پيدا کرده و مطالعه کنند .رابط کاربری ساده و کار آمد  باعث  گزینه های  برای آسان تر شدن دستیابی شده است، در حالی که دسترسی مستقیم برای توسعه دهندگان کاربران بیشتر شده است.

ویژگی ها 

  • فرمت RDFa Schema.org BreadcrumbList  برای سازگاری با  نشانگر صفحه (breadcrumb  ).
  • کنترل  گسترده سفارشی سازی breadcrumb از طریق یک صفحه تنظیمات با مقادیر پیش فرض مناسب برای اکثر موارد.
  • صفحه   تنظیمات شبکه  مدیر برای مدیریت تنظیمات breadcrumb برای همه سایت ها با اولیویت جهانی  قابل تنظیم   .
  • دارای ویدجت وردپرسی شده .
  • سازگاری بالا با شی گرایی و فراهم کننده  actions  و filters .
  • سازگار با  WPML (افزایش سازگاری با پلاگین WPML ) می باشد. WPML  به معنای wordprerss multisite می باشد.
  • سازگار  با  bbPress (سازگاری پیشرفته با پلاگین bbPress ).
منبع :‌ مردان وردپرس
تاریخ آخرین بروزرسانی : 2 اکتبر 2016

نظرات خود را اینجا بنویسید

آدرس الکترونیکی شما نمایش داده نمی شود *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.