مردان وردپرس معرفی پلاگین معرفی پلاگین وردپرسی Google Analytics by Yoast

مدیران سایت ها اغلب دنبال راه چاره ای هستند تا بتوانند یک آنالیز و میزان بازدید کاربران از سایت که توسط گوگل انجام می شود را داشته باشند تا در صورت ممکن بهترین خروجی را هم برای کاربران و هم برای گوگل داشته باشند تا رتبه بهتری به دست بیاورند.خیلی ها با استفاده از تبلیغات با هزینه های زیاد و خیلی هم با دانش خود سایت های خود را به رتبه های بالاتر گوگل رسانده اند.امروزه این امر بر کسی پوشیده نیست که گوگل نقش بسزایی در موفقیت یک سایت داشته و سایتی که نتایجش در صفحه اول گوگل باشد از موفقیت بالاتری نسبت به بقیه داراست.

گوگل آنالیز چیست

گوگل انالیتیکس (به انگلیسیGoogle Analytics) یک سرویس رایگان پیش آوری شده گوگل است که آمار بازدید کنندگان یک وب سایت را نشان می‌دهد. این دستاورد برای بازاریابان و وب مسترها برای واکاوی وب بکار گرفته می‌شود.

این سیستم امکان بررسی و تحلیل ورودی‌ها، صفحات ورودی دهنده، کاربران وارد شده، فعالیت‌های کاربران، زمان حضور و مسیر خروجی آنها را ارائه می‌کند. به این ترتیب، گستره وسیعی از اطلاعات در اختیار مدیریت سایت قرار خواهد گرفت.

از امکانات این سیستم هدف گذاری مشخص در بازه زمانی است. سپس سیستم خودکار در بازه زمانی تعیین شده در صورت دست یابی به هدف گزارش مبنی بر رسیدن به هدف می‌دهد و در صورت عقب ماندن از هدف نیز درصد نزدیکی به هدف را ارائه می‌کند.

ویکی پدیا

 

از قدرتمندترین ابزارهای رایگان گوگل برای سیستم آماردهی وبسایت ها بوده و گزارش هایی از ترافیک سایت می دهد، گوگل با خریداری سهام شرکت معروف Urchin  در سال ۲۰۰۵ ،سرویس گوگل آنالیز را منتشر کرد.با استفاده از گوگل آنالیز می توان به طور  دقیق ورودی های وب سایت را بررسی کرده و مسایلی مانند : با چه کلمه های کلیدی وارد وبسایت  شده اند، با چه آی پی های وارد شده و بررسی نموداری میزان بازدید سایت را انجام می دهد.کلمات کلیدی یکی از موارد قابل توجه در بازدید سایت می باشد و کاربران در تمام جهان را بهم مرتبط می سازد و می توان با استفاده از گوگل آنالیز،آمار نحوه بازدیداز سایت را به صورت XML ,CSV ذخیره کرد.در ضمن با قرار دادن گوگل آنالیز در وب سایت به گوگل اجازه بررسی  بهتر  اطلاعات داده می شود و در جستجو ها سایت، در رتبه  بالاتر نمایش داده می شود هرچه در جستجو های گوگل بالاتر باشد بازدید کننده بیشتری سایت ها  را مورد مشاهده قرار داده و رتبه سایت بالاتر می رود.

برای انتخاب کلمه های کلیدی های درست :  آموزش سئو SEO قسمت سوم :انتخاب کلیدواژه ها  را حتما مشاهده فرمایید.

این سرویس که از تاریخ ۳۱ خرداد ۱۳۹۱ بر روی کاربرانی ایرانی بسته شده بود، از تاریخ ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۵ در پی رفع تحریمها علیه ایران، به روی کاربران ایرانی باز شد بود دوباره بسته شد .

لیست تمام ویژگی ها پلاگین Google Analytics by Yoast 

 • سازگار با وردپرس ۳.۹ و بالاتر 
 • نصب و راه اندازی ساده از طریق ادغام با  API گوگل آنالیز : تأیید هویت سایت  توسط مدیر سایت برای  پیگیری ها و بررسی های انجام شده .
 • این افزونه با استفاده  کد ردیابی جهانی Google Analytics، سریع ترین و قابل اطمینان ترین کد ردیابی Google Analytics  را ارائه می دهد.
 • پیشخوان  فوق العاده زیبا  برای  نمایش آمار بازدید کننده ها. 
 • تعیین موقعیت جغرافیایی بازدید کننده ها و مشخص کردن محل استفاده از مرورگر ها.
 • لینک خروجی و ردیابی دریافت ها .
  • گزینه های قابل تنظیم برای پیگیری لینک های خروجی
  • گزینه ای برای پیگیری لینک های داخلی با یک فرمت خاص
 • امکان چشم پوشی از هر نوع سطح کاربری  به عنوان مثال تمام نویسندگان و بالاتر 
 • گزینه ای برای  IP  های غیرقابل شناسایی  برای استفاده در کشورهای با مقررات حفظ حریم خصوصی سختگیرانه تر است.
 • ردیابی نتیجه  های صفحه 404 .
 • حالت اشکال زدایی کامل
 • پشتیبانی از فضاهای محلی با فایل ga.js

از معایب این سیستم می‌توان به موارد زیر اشاره کرد

۱. تمام اطلاعات سایت در اختیار گوگل قرار گرفته و این  یعنی اگر خطایی در سایت باشد گوگل سریع خبر دار می شود

۲. کاهش سرعت نمایش صفحاتی که در حال آنالیز هستند. همچنین در برخی موارد، ناسازگاری با برخی از اسکریپت‌های آمارگیر مستقل دیده شده است.

۳. این سیستم هم بصورت رایگان و هم بصورت تجاری فعالیت دارد. این موضوع نشان می‌دهد که سیستم رایگان کمبودهایی نسبت به نسخه تجاری دارد که قطعاً موارد مهمی هستند.

منبع :‌ مردان وردپرس
تاریخ آخرین بروزرسانی : 7 اکتبر 2016

نظرات خود را اینجا بنویسید

آدرس الکترونیکی شما نمایش داده نمی شود *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.