مردان وردپرس معرفی پلاگین معرفی پلاگین وردپرسی Peter’s Login Redirect

 

redirect یا هدایت کاربر به صفحه و یا سایت دیگر قابلیتی می باشد که توسط آن می توان آدرس درخواستی بازدیدکننده را با آدرس مدنظر  تغییر داد . در تمام وبسایت ها و وبسایت های وردپرسی ، مدیران سایت ها گاهی می خواهند که کاربرانشان بعد از ورود به پنل وردپرس به قسمتی دیگر هدایت شوند و یا کاربران خاصی مانند رل (role) کاربری مشترک وارد یگ صفحه خاص شوند ، این کار ممکن است به دلایل امنیتی و یا تبلیغاتی مدیران برای کاربران خود باشد.در وردپرس نیز مدیران این امکان را دارند تا بتوانند کاربران خود را پس از ورود به سیستم به صفحه ای دیگر منتقل شوند.این امکان با استفاده از پلاگین Peter's Login Redirect برای مدیران سایت های وردپرسی بر آورده شده است.به وسیله این پلاگین می توان مجموعه ای از قوانین تغییر مسیر برای کاربران خاص ، کاربران با نقش های خاص، کاربران با قابلیت های خاص و یا یک قانون کلی برای همه کاربران  تعریف کرده و آنها را پس از ورود و خروج به صفحات خاص منتقل کند.همچنین شامل تنظیمات تغییر مسیر یک URL پس از ثبت نام می باشد.تمام این موارد را می توان بعد از فعال کردن پلاگین و در  تنظیمات مدیریت> ورود / خروج تغییرمسیر مشاهده کرد.می توان از کد دستوری  [variable]username[/variable]  در آدرس هایی با  URL های پویا هنگام ثبت نام استفاده کرده و به جای آن متن با نام کاربری کاربر جایگزین کنید.علاوه بر کاربران همچنین ، userslug،homeurl،siteurl،http_referer به  تغییر آدرس دلخواه وجود دارد .

در صورت نیاز می توان منطق تغییر مسیر را برای هر بررسی به پلاگین اضافه کرد مانند هدایت کاربر بر اساس آدرس IP آنها و تغییر مسیر کاربران را به صفحه ای  ویژه در اولین ورود را انجام داد.


 

برای تنظیمات آن به بخش تنظیمات logout redirects رفته و تنظیمات زیر را انجام می دهیم.

 

تنظیمات ورود و خروج(login/logout) برای تغییر مسیر به وسیله نام کاربری در وردپرس

تنظیمات اولیه مربوط به کاربران ویژه  می باشد. می توان نام کاربری را از منوی کشویی انتخاب کرده و آدرس صفحه ی مورد نظر را وارد کرد تا در زمان ورود و خروج به کدام بخش منتقل شوند.

بر روی گزینه ی add username rule برای ذخیره تنظیمات کلیک می کنیم.

 

تنظیمات ورود جهت مسیر برای نق ها در وردپرس

می توان برای هر نقش،  صفحه خاصی اختصاص داد . ابتدا نقش کاربر را از منوی کشویی انتخاب کرده و سپس آدرس مورد نظر را وارد می کنیم.

 

تنظیمات این افزونه برای تمام کاربران

این افزونه صفحه ای هم برای تنظیمات کلی دارد که می توان این امکان را در دسترس تمامی کاربران قرار داده  تا تمامی کاربران پس از ورود و خروج به صفحه ای خاص منتقل شوند.

 

منبع :‌ مردان وردپرس
تاریخ آخرین بروزرسانی : 30 سپتامبر 2016

نظرات خود را اینجا بنویسید

آدرس الکترونیکی شما نمایش داده نمی شود *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.