مردان وردپرس هوک هوک در وردپرس چیست ؟ (‌ WordPress Hooks )‌

هوک-در-وردپرس-چیست-؟-(‌-WordPress-Hooks-)‌

هوک چیست ؟ سوالی که برای بسیاری از کاربران تازه وارد وردپرس به وجود می آید، با مردان وردپرس همراه باشید تا درباره همه آنچه هوک ها می توانند انجام دهند اطلاع پیدا کنید.

در واقع وردپرس مجموعه ای از توابعی از پیش آماده شده است ،برای مثال برای نمایش یک مطلب  یا یک جستجو که اطلاعات از دیتابیس فراخوانی میشه و برای آن بخشی که تقاضای این مطالب رو داشته ارسال میشه همه و همه این کار ها توسط توابعی از پیش نوشته شده هستند که در حقیقت همین توابع هستند که وردپرس رو ساختن حالا یک زمان هایی نیاز است که ما هسته وردپرس را تغییر بدیم اما اگر شما مستقیما این کار را کنید بعد از یک بار بروز رسانی تمامی تغییرات شما از بین می رود توجه داشته باشید زمانی که وردپرس بروز می شود تمامی فایل های وردپرس به استثنای فایل هایی که در پوشه wp-content هستند و همچنین فایل wp-config.php مابقی فایل ها پاک شده و به جای آن ها فایل های جدیدی بروز شده جایگزین میشوند پس در نتیجه به هیچ عنوان فایل های وردپرس را تغییر ندهید، اما وردپرس برای حل این مشکل از نسخه ۲.۱ به بعد امکانی جدید را به سیستم اضافه کرد که هوک نام گرفت به وسیله آن می توان تابعی را filter کرد یا action را تغییر داد .

به یک مثال خیلی ساده توجه کنید:

در مثال بالا ما یک action جدید به تابع wp_head اضافه کردیم ، همانطور که می دانید تابع wp_head() باید قبل از بسته شدن تگ head در هدر قرار بگیرد، در تابع hook_css  ما یک استایل خیلی ساده تعریف کردیم و اون رو چاپ کردیم اگر این تابع را در فایل functions.php قالبتون قرار بدید و سایت رو ریلود کنید میبینید که این استایل به قالب شما اضافه شده.

این تنها یک مثال خیلی ساده بود، به دلیل این که دوستان زیادی از ما تقاضا داشتن در مورد هوک ها بنویسم از این به بعد سعی ما بر این است که هوک های مهم وردپرس را آموزش دهیم .

امیدوارم از این آموزش استفاده کرده باشید

منبع :‌ مردان وردپرس
تاریخ آخرین بروزرسانی : 11 سپتامبر 2017

نظرات خود را اینجا بنویسید

آدرس الکترونیکی شما نمایش داده نمی شود *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.