خبرهای کوتاه
مردان وردپرس ووکامرس ووکامرس نسخه ۳ منتشر شد

بالاخره انتظار ها به سر رسید و پس از مدت های طولانی نسخه جدید از ووکامرس محبوب ترین فروشگاه ساز جهان معرفی شد، نسخه سوم از این پلاگین وردپرس، که با خود انبوهی از امکانات جدید را به ارمغان آورده است. با مردان وردپرس همراه باشید تا به مناسبت معرفی نسخه سوم ووکامرس به بررسی ویژگی های جدید آن بپردازیم.

تغییرات صورت گرفته و اضافه شدن امکانات جدید در این نسخه به طور کلی می توان به موراد زیر اشاره کرد:

  • افزایش سرعت و بهتر شدن عملکرد
  • اضافه شدن امکاناتی به بخش REST API
  • اضافه شدن امکان استفاده از ابزاز ذره بین در محصولات 
  • افرودن گالری جدید به سیستم و نمایش بهتر در سایز موبایل
  • معرفی کلاس های CRUD 
  • اضافه شدن امکان استفاده فروشگاه در حالت وردپرس نتورک

در زیر به ترتیب در خصوص هر کدام از بخش های اضافه شده در نسخه سوم ووکامرس توضیحاتی را ارایه خواهیم داشت.

افزودن یک گالری جدید و بهتر به سیستم و نمایش بهینه تر در سایز موبایل

در نسخه قبلی از ووکامرس ضعیف بودن قسمت گالری های یک محصول کاربران را بر آن میداشت که از گالری های دیگری استفاده کنند که تیم توسعه ووکامرس این مشکل را به طور کلی با ارایه یک گالری جدید که امکانات بهتری نسبت به نسخه قبلی دارد و البته نمایش آن در موبایل بسیار بهتر و حالت ریسپانسیوتری دارد برطرف کرده است. اکنون و در نسخه سوم از ووکامرس در سایز موبایل و هنگام مشاهده با مرورگر موبایل می توانید از گالری با استفاده از تاچ آن را به بعدی و قبلی بیاورید.

اضافه شدن امکان استفاده از ابزار ذره بین در محصولات

اکنون و در این نسخه می توانید از امکان بهتری که در خصوص ابزار ذره بین در اختیار دارید استفاده کنید نمایش بهینه تر و همچنین در زمانی که بروی عکس محصول کلیک می کنید تا به صورت لایت باکس باز شود امکان استفاده از ذره بین حتی در این قسمت نیز فراهم آمده است.

افزایش سرعت و بهینه شدن عملکرد

سرعت نقش بسیار تعیین کننده ای در عملکرد سایت دارد اگر سرعت سایت به اندازه کافی نباشد کاربران به زودی سایت تان را ترک خواهند گفت. از این رو تیم توسعه ووکامرس بر آن شده تا سرعت ووکامرس را افزایش دهد در نسخه سوم بروی Query های دریافتی و ارسالی به سرور تغییراتی در هسته اصلی ووکامرس داده شده تا این Query ها به حداقل کاهش پیدا کنند.

معرفی کلاس های CRUD

در نسخه های قبلی توسعه دهندگان برای آن که بتوانند با دیتابیس ارتباط برقرار کنند مجبور بودند از روش های معمول استفاده کنند از این رو ممکن بود که برخی از دستورات موجب کند شدن و فشار اضافه به سرور شود. تیم توسعه ووکامرس برآن شد تا یک سری تابع آماده در اختیار توسعه دهندگان قرار دهد تا کار برای آنها هر چه آسان تر شود و همچنین سرعت و عملکرد در هنگام وارد آوردن دیتا به سمت سرور تغییر نکند و به این شکل که داده ها همه با یک نوع ساختار وارد دیتابیس شوند. در حقیقت نام CRUD برگرفته شده از نام چهار حرف است. ( Create , Read , Update , Delete  ) 

اضافه شدن امکاناتی به بخش REST API

امکاناتی که REST API در اختیار توسعه دهنده قرار می دهد بی نهایت جذاب و بسیار کارا می باشد در این نسخه ووکامرس با معرفی یک API جدید توسعه دهندگان را قافلگیر کرد چرا که اکنون در نسخه سوم از ووکامرس می توانید به راحتی با REST API آن ارتباط برقرار کرده داده وارد و دریافت کنید. در زیر لیست امکانات موجود را آورده ایم.

بخش هایی که معرفی کردیم تمامی امکانات نسخه جدید نبودند و تنها بهتری های آن بودند در این نسخه امکاناتی دیگر نیز اضافه شده که از جمله آن های می توانیم به امکان استفاده ووکامرس در نسخه نتورک وردپرس اشاره کنیم که در حالت کنونی می توانید کاربرانی که در یک شبکه از وردپرس عضو هستند در همه فروشگاه ها اجازه دسترسی داشته باشند.

به روزرسانی به نسخه جدید

توجه داشته باشید که به سادگی می توانید به نسخه جدید بروزرسانی کنید اما قبل از اعمال هرگونه به روزرسانی تهیه نسخه پشتیبان فراموش نشود ، پس از تهیه نسخه پشتیان به سادگی و با رفتن به قسمت بروزرسانی های وردپرس ووکامرس خود را به آخرین نسخه بروزرسانی کنید.

منبع :‌ مردان وردپرس
تاریخ آخرین بروزرسانی : 7 می 2017
برچسب ها:, , , , , , , , ,

نظرات خود را اینجا بنویسید

آدرس الکترونیکی شما نمایش داده نمی شود *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.