خبرهای کوتاه
مردان وردپرس وردپرس پیوند های یکتا ( Permalink ) وردپرس چیست؟ چه اهمیتی دارند؟ چگونه آن ها را تعیین می کنند؟
پیوند های یکتا ( Permalink ) وردپرس چیست؟ چه اهمیتی دارند؟ چگونه آن ها را تعیین می کنند؟

به طور کلی در سیستم وردپرس پیوند های یکتا ( Permalink ) ساختار URL ها را برای پست ها و صفحاتی که منتشر می کنید مشخص می کند. به عنوان مثال ، ساخت permalink ما به این دلیل است که URL این پست مانند https://wpmen.ir/?p=8067 آدرس صفحه مورد نظر می باشد، پیوند های یکتای وردپرس تنظیمات فوق العاده مهم در سایت وردپرسی می باشد ، به خصوص به این دلیل که پس از ایجاد وبلاگ ، تغییر آنها کمی سخت تر می شود.

چرا نیاز است که به پیوند های وردپرس اهیمت دهید

دو دلیل اصلی برای توجه به پیوندها در سایت وردپرس وجود دارد:

 • قابلیت استفاده: permalink در واقع کار را برای استفاده از سایت آسان تر می کند.
 • سئو: permlink های  به خوبی ساختار یافته عامل مهم در سئو هستند.

این کار باعث می شود که جهت راحت تر برای بازدید کننده های انسانی و ربات های موتور جستجو ایجاد شود! اجازه بدهید به یک نمونه از این که چرا یک permalink ساختاریافته منظم اهمیت دارد، نشان دهیم :

بگو یک نفر یک نشانی اینترنتی برای شما بفرستد تا ببینید، همه چیزهایی را که دیدید این بود:

 • https://wpmen.ir/؟p=14311
 • https://wpmen.ir/what-are-wordpress-permalinks

با اولین URL، نه شما و نه موتورهای جستجو هیچ ایده ای ندارند، آنچه در پی آن است فقط از نگاه کردن به آن می باشد. با آدرس دوم، بلافاصله حداقل ایده خوبی از آنچه شما می خواهید ببینید دارید، برای پیدا کردن چیزی که باید از صفحه بازدید کنید. ممکن است فکر کنید که این کار کمی است، اما مردم می خواهند URL های ساده مانند این را در همه جا به اشتراک بگذارند. آنها کجا به اشتراک خواهند گذاشت:

 • رسانه های اجتماعی
 • ایمیل ها
 • انجمن ها

و هنگامی که آنها انجام می شوند، شما می خواهید بهترین مطالب خود را جلو بگذارید تا بتوانید بازدیدی را که سزاوار آن است، به دست آورید.

نحوه تنظیم مجدد پیوندها در وردپرس

توجه داشته باشید اگر در حال کار بر روی یک سایت وردپرسی هستید که در آن مقدار زیادی از محتوا را منتشر کرده اید و در موتورهای جستجو رتبه بندی می شوید، ما توصیه می کنیم که قبل از انجام تغییرات این مقاله را بخوانید زیرا برخی از ملاحظات اضافی برای تغییر ساختار permalink وجود دارد.

نگران نباشید – لازم نیست که یک نابغه برنامه نویسی برای تنظیم پیوندهای موجود در سایت WordPress خود باشید. وردپرس در واقع شامل یک بخش تنظیمات کاربر پسند است که در آن شما می توانید تمام تغییرات لازم را انجام دهید.

برای دسترسی به آن، به تنظیمات ← Permalinks در داشبورد وردپرس خود بروید.

در اینجا می توانید شما می توانید از ۵ قالب از پیش ساخته شده permlink انتخاب کنید، و همچنین گزینه ای را برای ایجاد ساختار سفارشی خود از بین گزینه های موجود انتخاب کنید:

اگرچه انتخاب شماست، اما بهتر است از گزینه نام پست استفاده کنید.

 • این ساده ترین ساختار است و همه تاکید به موضوع مربوطه است
 • استثنا اگر سایت شما خبری است، استفاده از تاریخ در محتوای شما می تواند مطالب قدیمی شما را از بین ببرد، حتیاگر شما آن را به روز کرده باشید ( به علاوه، وردپرس در حال حاضر تاریخ انتشار را نشان می دهد، بنابراین شما خوانندگان خود را فریب ندادین )
 • با استفاده از دسته بندی های permalink شما می توانید شرایطی را ایجاد کنید که اگر خواستید یک پست را در آینده تغییر دهید.

اگر شما یک سایت خبری دارید که روزانه تعداد زیادی پست را منتشر می کند، ممکن است بخواهید از یکی از ساختارهایی که تاریخ را شامل می شوند استفاده کنید زیرا تاریخ واقعا مربوط به موضوع است. اما بازهم می گوییم- برای ​​سایت وردپرسی که به طور متوسط مقاله منتشر می کند – نام پست معمولا بهترین حالت شماست.

هنگامی که ساختار permalink مورد نظر خود را انتخاب می کنید، روی ذخیره تغییرات در پایین کلیک کنید تا انتخاب شما اعمال شود:

وردپرس به طور منظم در مقابل واسطه وردپرس

هنگامی که پیوندهای وردپرس خود را تنظیم می کنید، الگوی URL اصلی را ایجاد می کنید که تمام محتوای سایت را در پی خواهد داشت.

از سوی دیگر، یک Slug اجازه می دهد بخشی از این فرم را برای قسمت های جدا از محتوا ایجاد کنید.

به عنوان مثال، در بخش قبلی، شما ساختار permalink خود را به:

yourdomain.com/%postname%/

تغییر دادید. هنگامی که شما یک اسلاگ را ویرایش می کنید، می توانید در حقیقت دستی /%postname%/ part را برای هر محتوا در سایت خود تغییر دهید تا هر متنی که می خواهید بسازید. در اینجا این است که چگونه:

چگونه اسلاگ را برای هر پست وردپرس و هر صفحه آن تغییر دهیم؟

شما می توانید اسلاگ ها را در ویرایشگر منظم وردپرس که برای پست ها و صفحات استفاده می کنید،  تغییر دهید.

هنگامی که شما در ابتدا یک پست یا صفحه جدید ایجاد می کنید، این گزینه را به سرعت مشاهده نخواهید کرد .

گزینه ویرایش لغزنده تا زمانی که پیش نویس را ذخیره نکنید ظاهر نمی شود

اما به محض اینکه یک پیش نویس ذخیره کنید، یک تنظیم مجدد Permalink جدید ظاهر خواهد شد:

برای ویرایش اسلاگ ها، روی دکمه کوچک ویرایش کلیک کنید.

سپس، در بخش آدرس جدید خود را تایپ کنید و OK را بزنید :

حالا چه اسلاگی بذاریم؟ معمولا می خواهید:

 • کلمه کلیدی اصلی خود را در لینک قرار دهید
 • اسلاگ را تا حد امکان کوتاه نگه دارید (مثل بخش اول که انجام می دادید )

همچنین باید بدانید که:

 • شما نمیتوانید از فضای خالی در اسلاگ استفاده کنید. اگر شما سعی کنید، وردپرس به طور خودکار آنها را با خط تیره جایگزین می کند.
 • شما نمیتوانید از دیگر کاراکترهای غیر متن مانند نماد تعجب یا نماد @ استفاده کنید. اگر شما سعی  کنید آنها را در لینک قرار دهید، WordPress به طور خودکار آنها را حذف خواهد کرد.

چرا شما نیاز به اهمیت تغییر لینک های ثابت و یا اسلاگ در یک سایت فعال وردپرس دارید.

اگر فقط یک سایت جدید ایجاد کرده اید، می توانید بدون هیچ مشکلی به راحتی تغییرات مجدد را انجام دهید.

اما اگر در حال کار بر روی یک سایت موجود هستید، لازم است کمی در مورد تغییر permalinks سایت خود بیشتر اهمیت دهید.

به این دلیل است که:

 • گوگل قبلا محتوا را در نتایج جستجو با ساختار URL فعلی نمایه کرده است. اگر به طور ناگهانی آن را تغییر دهید، تمام این لینک ها کار را متوقف خواهند کرد و از ترافیک سایت شما درموتورهای جستجو کاسته خواهد شد.
 • اگر منابع و سایت های دیگر به پست های شما پیوند داشته باشند، تمام این لینک ها نیز شکسته خواهند شد و بدین ترتیب شما از آنها نیز ترافیک را از دست خواهید داد.

آیا این بدان معناست که شما نمیتوانید لینک ها را در یک سایت وردپرس تاسیس شده تغییر دهید؟ البته که نه!

اما اگر می خواهید این کار را با خیال راحت انجام دهید، باید هرپست یا برگه را را به حالت تغییر مسیر ۳۰۱ تنظیم کنید.

با تغییر مسیر ۳۰۱، وب سرور شما به طور خودکار انسانها و موتورهای جستجو را از ساختار URL قدیمی به ساختار URL جدید مجددا تغییر می دهد.

در واقع، این چیزی است که هیچ وقت اتفاق نیافتاده است! همه چیز هنوز هم دقیقا همانطور که بود انجام می شود.

برای تولید قطعه کد مسیریابی ۳۰۱ که شما نیاز دارید، می توانید از ابزار رایگان Yoast استفاده کنید (فرض کنید در ساختار permalink "نام پست" را انتخاب کرده اید).

سپس، شما باید این قطعه کد را به فایل .htaccess سایت خود اضافه کنید . این یک فایل بسیار مهم است، بنابراین اگر مطمئن نیستید که چه کاری انجام می دهید، توصیه می شود از یک توسعه دهنده برای کمک راهنمایی بگیرید . در ضمن قبل از انجام تغییرات، یک بکاپ تهیه کنید.

 

permlink های وردپرس مهم هستند، برای درست کردن آن ها وقت بذارید!

permalink سایت شما کوچک اما قدرتمند است.

اگر شما بر روی یک وبلاگ جدید کار می کنید، فقط چند ثانیه طول می کشد تا ساختار Permimalink خود را تنظیم کنید و از مزایای قابلیت استفاده و سئو بهره مند شوید.

حتی اگر شما یک سایت ثابت داشته باشید که هرگز ساختار permalink را تغییر نداده اید، هنوز می توانید استارت را بزنید – فقط مطمئن شوید که هدایت ۳۰۱ مناسب برای هدایت ترافیک به ساختار permalink جدید ایجاد شده است.

 

منبع :‌ مردان وردپرس
تاریخ آخرین بروزرسانی : 16 مارس 2018
برچسب ها:, , ,

نظرات خود را اینجا بنویسید

آدرس الکترونیکی شما نمایش داده نمی شود *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.