مردان وردپرس مقاله ۵ سوالی که قبل از نصب یک پلاگین باید بدانید

%db%b5-%d8%b3%d9%88%d8%a7%d9%84%db%8c-%da%a9%d9%87-%d9%82%d8%a8%d9%84-%d8%a7%d8%b2-%d9%86%d8%b5%d8%a8-%db%8c%da%a9-%d9%be%d9%84%d8%a7%da%af%db%8c%d9%86-%d8%a8%d8%a7%db%8c%d8%af-%d8%a8%d8%af%d8%a7افزونه به معنای نرم افزار کوچکی است که به سایت امکانات جانبی و مکمل را اضافه می‌کند  در وردپرس افزونه‌ها، امکاناتی را به این نرم افزار تحت وب افزوده و باعث افزایش کارآیی آن می‌شوند.در سایت وردپرس  بیش از 46,000 پلاگین وجود دارد که هر آنچه نیاز مشتریان است را برآورده می کند.با توجه به مسائلی که وردپرس برای پلاگین ها  از لحاظ تست سر سختانه پلاگین ها ، امنیت پلاگین ، توابع استفاده شده ، تنظیمات فایل های جاوا اسکریپت و css و… قائل می شود باز هم مشاهده می شود پلاگین هایی دچار مشکل می شوند زیرا:

  • سازندگان آن ورشکست شده اند
  • سازندگان دیگر پلاگین را آپدیت نمی کنند
  • سازندگان پلاگین را با نسخه های جدید تر تست نکرده اند
  • و….

در این مقاله می خواهیم به بررسی ۵ سوال اساسی که باید قبل از نصب یک پلاگین داشته باشید را بررسی کنیم.البته اینها فیلتر های نهایی نیست و ممکن است پلاگین انتخابی شما فقط نیاز شما را برطرف کند .

۱. ویژگی ها

پلاگین ها هرکدام دارای ویژگی های هستند که بعد از نصب آن امکانات آنها به شما  داده می شود.با این حال ممکن است ۲ پلاگین دارای یک کارایی باشند که  ممکن است یکی بهتر باشد و آن را نسبت به نیازهایتان انتخاب کنید.ممکن است راحتی یک پلاگین برای کاربر مفید باشد.

اغلب  باید یک یا ۲ بررسی را برای پلاگینی که می خواهید داشته باشید .

به عنوان مثال Meta Slider یک پلاگین اسلاید شو بوده و  شامل ۴ کتابخانه مختلف جاوا اسکریپت (Flex Slider, Nivo Slider, Responsive Slides & Coin Slider) می باشد.پلاگین های مشابه ای مانند WOW Slider  نیز وجود دارد که یک کتابخانه جاوا اسکریپت را شامل می شود .چه مقدار کتابخانه جاوا اسکریپت برای اسلایدر خود نیاز دارید؟

۲.  بروز رسانی و سازگاری  با وردپرس

وردپرس هر ۶ ماه یکبار یک نسخه جدید با توجه به میزان ناراضی بودن نسخه قبلی بیرون می دهد .

در مخزن وردپرس باید آخرین ویرایش پلاگین و همچنین نسخه ای که با نسخه وردپرس سایتتان سازگار باشد را بدانید.چیز خوبی که وجود دارد اینست که اگر پلاگینی ۲ سال آپدیت نشده باشد هشدار خواهد داد. 

 

۳. رتبه ها و نظرات

بایدنظرات و رتبه های دیگر اعضای سایت وردپرس را در مورد پلاگینی که استفاده می کنید  بدانید.ممکن است یک پلاگین دارای نظرات زیاد و رتبه زیاد باشد که این پلاگین ممکن است از نظر کاربران بسیار مفید باشد.از طریق نظرات کاربران می توان مشکلات و خطاهای یک پلاگین را مشاهده کرد .هرچه زمان بگذرد اعتماد به رتبه ها و نظرات بیشتر می شود.

 

۴. توسعه دهندگان

کسانی که پلاگین را می نویسند خود را باید متعهد به بروزرسانی پلاگین کنند و پلاگین را همیشه بروز کنند .اگر شرکتی و یا تیمی مدیریت منابع مالی توسعه دهندگان را بر عهده بگیرید این کار با سرعت بیشتری انجام می شود.جدا از این موارد شما باید خود توسعه دهنده را بشناسید شخصی مانند Samuel Wood که توسعه دهنده هسته وردپرس می باشد و یا Pippin WilliamsonGreg Priday که توسعه دهندگان سایت SiteOrigin می باشند ، هر پلاگینی داشته باشند خوب می باشد.

۵.  طراحی جذاب و متفکر

اگر کسی پلاگینی حرفه ای بنویسد اما در پنل کاربری وردپرس طراحی رابط کاربری ضعیفی ارائه داده باشد در اکثر مواقع با شکست مواجه می شود.در تصویر پایین مقایسه دو پلاگین BPS Security و  iThemes Security  را از نظر طراحی  مشاهده می کنید که منو به خوبی سازماندهی شده است.

سعی کنید یک نفر ui کار در کنار تیم خود داشته باشید.

 

نتیجه گیری :

پلاگین های وردپرس آنقدر زیاد شدند که گاهی برای بعضی از نیاز ها چند پلاگین وجود دارد حال شما باید ۵ سوال را قبل از نصب یک افزونه در نظر بگیرید.

  1. ویژگی ها
  2.  بروز رسانی و سازگاری  با وردپرس
  3. رتبه ها و نظرات
  4. توسعه دهندگان
  5. طراحی جذاب و متفکر

موفق و پیروز باشید.

 

منبع :‌ مردان وردپرس
تاریخ آخرین بروزرسانی : 14 نوامبر 2016

نظرات خود را اینجا بنویسید

آدرس الکترونیکی شما نمایش داده نمی شود *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.