۸ افزونه و ابزار وردپرس برای طراحی جداول زیبا – قسمت اول
مردان وردپرس وردپرس ۸ افزونه و ابزار وردپرس برای طراحی جداول زیبا – قسمت اول

یکی از موارد خیلی  خوب در مورد ایجاد محتوا در وردپرس این است که تقریبا همه چیز را می توانید در نرم افزار پردازش کلمه انجام دهید (به عنوان مثال، استایل دهی متن، اضافه کردن کاراکترهای خاص، تصاویر تعبیه شده) را می توانید از داخل ویرایشگر وردپرس اعمال کنید. با این حال، یکی از قابلیت هایی که هنوز به وردپرس اضافه نشده، طراحی جدول است. با مردان وردپرس همراه باشید تا با بهترین ابزار های ساخت جدول در وردپرس آشنا شوید.

اگر چه یک جدول یک ویژگی الزامی و رایج در طراحی وب نیست، اما این عنصر به اندازه کافی، اساسی و لازم است که می تواند در تنظیمات پیش فرض گنجانده شود. این احتمالا تا زمانی که گوتنبرگ زنده بماند،  تغییر خواهد کرد و شامل قابلیت هایی می باشد که به کاربران اجازه می دهد تا بلوک های جدول را به سایت های وردپرس اضافه کنند. در حال حاضر، اگر بخواهید ایجاد جدول را بصورت دستی انجام دهید، زحمت و دردسر زیادی دارد.

خوشبختانه، مجبور نیستید از آن استفاده کنید. پلاگین WordPress و توسعه دهندگان تم ها این نیاز را به رسمیت می شناسند، به خصوص به این دلیل که شرکت ها به دنبال روش های بهتر برای نمایش جداول حرفه ای در سایت خود هستند. بنابراین، ما در حال حاضر داریم از پلاگین های کم حجم و ابزار سازنده که مجهز به ویژگی های ساخت جدول هستند، استفاده می کنیم.

۸ ابزار و افزونه برای طراحی جداول در وردپرس

جداول را می توان به دلایل مختلف در وردپرس استفاده کرد.

 • آنها اطلاعات را در حمایت از تحقیق یا موضوع بحث شده در صفحه نمایش می دهند.
 • آنها لیست مشخصات محصول را نمایش می دهند که ممکن است بیش از حد طولانی، سنگین و یا دشوار برای درک در هنگام نوشتن در متن ساده و یا حتی قالب بندی بولتن.
 • آنها پیشنهادات خدمات را کنار هم می آورند، ویژگی های اصلی و همچنین قیمت ها را برای هر یک برجسته می کنند.
 • آنها کالا ها و دیگر موارد مشابه را در کنار هم تطبیق می دهند تا به مشاهده کنندگان در روال تصمیم گیری کمک نمایند.
 • آنها بازدیدکنندگان را کمک می کنند تا محاسبات خودشان را انجام دهند (که می تواند یک ترفند فروش عاقلانه باشد).

هر چیزی که شما تصمیم می گیرید با جدول وردپرس نشان دهید، هدف شما باید این باشد که طبق جذاب ترین راه ممکن باشد. فهرست های داده ها و مشخصات طولانی همیشه چیزهای هیجان انگیز برای خواندن نیستند (بههمین دلیل تصاویر امروزه در طراحی وب نقش بزرگی ایفا می کنند)، بنابراین جداول شما نیاز به بیش از صرفا پردازشگر اکسل خسته کننده دارد.

با استفاده از یک پلاگین وردپرس یا سازنده سایت برای ایجاد جداول خود، می توانید برخی از کار های جالب را انجام دهید تا آنها را در وب سایت خود برجسته کنید. علاوه بر این، طراحی جداول در وردپرس مزایای زیر را دارد:

 • راه پاک کردن اطلاعات نمایش داده شده
 • یک راه منحصر به فرد برای اضافه کردن قالب بندی به قسمت های طولانی متن در یک صفحه.
 • توضیح ساده تر برای اینکه چگونه محصولات یا خدمات مختلف نسبت به یکدیگر مقایسه می شود.
 • یک راه بهتر برای فروش به مشتریان در موارد خاص اگر شما میزبانی با تنظیمات سلسله مراتبی ضعیف (مانند ساختن محبوب ترین قیمت گذاری بزرگ تر و رنگارنگ تر از اطراف آن ها) طراحی کنید.
 • یک روش کارآمدتر برای ایجاد رسانه برای سایت شما که برای به روز رسانی آسان است.نیازی به باز کردن یک جدول در خارج از وردپرس، بارگذاری مجدد و دوباره جاسازی کردن نیست. فقط تغییرات را در وردپرس ایجاد کنید.
 • یک راه سرگرم کننده برای اضافه کردن تعامل در سایت شما (اگر شما خود را مانند یک ماشین حساب و یا عمل موثر نشان دهید).

با پلاگین ها و ابزارهای وردپرس زیر، در هنگام طراحی جداول در وردپرس، گزینه های مختلفی را انتخاب می کنید. نگاهی به توصیه های زیر کنید و بعد مطمئن می شوید تا خواندن را ادامه دهید تا ببینید که استفاده از آن ها آسان است!

 • TinyMCE پیشرفته

  اگر شما همیشه می خواستید به مشتریان کنترل بیشتری در تولید محتوا دهید بدون نیاز به معرفی آنها به تگ های HTML یا برچسب هدر، قطعا باید افزونه TinyMCE Advanced را بر روی سایت خود نصب کنید. تعدادی از ویژگی های اضافی وجود دارد که این پلاگین به نوار ابزار ویرایشگر اضافه می کند، از جمله توانایی ایجاد جداول. با این حال، جداول ساده ای هستند، اما اگر این همه چیزی است که شما یا مشتریان شما نیاز دارند، این افزونه کافی خواهد بود.

   

 • جدول داده های ژنراتور توسط Supsystic

  پلاگین جداول داده ژنراتور گام بعدی در طراحی جداول ساده برای سایت وردپرس شما است. در قسمت Backend، شما با یک رابط مشابه با آنچه که در اکسل دارید، برخورد می کنید. نگران نباشید، اطلاعات خود را اضافه کنید، استایل ها و تنظیمات خود را اعمال کنید، و سپس منتشر کنید. شما می توانید جداول، نمودار ها و چارت ها را با این ابزار ایجاد کنید و کنترل بیشتری نسبت به TinyMCE در قالب بندی داشته باشید.

   

 • جدول League

  این پلاگین پولی وردپرس عالی است برای زمانی که مقدار گسترده ای از داده های خارج از وردپرس را دارید که می خواهید آن ها را وارد کنید. کل کاری که باید انجام دهید این است که صفحه گسترده خود را وارد کنید و سپس به عمل سفارشی کردن نحوه نمایش آن در سایت خود بپردازید. اما این احتمالا برای جداول قیمت گذاری یا مقایسه محصولات ایده آل نخواهد بود،اما اگر شما چیزهایی مانند جمعیت شناسی، حساب های مالی، نمرات و غیره را مقایسه کنید، به خوبی کار خواهد کرد.

   

 • جدول قیمت گذاری توسط Supsystic

  اگر سادگی و سهولت استفاده از پلاگین ژنراتور جداول داده ها دوست دارید اما نیاز به چیزی تخصصی تر برای طراحی جداول قیمت گذاری جسورانه دارید افزونه Supsystic یکی دیگر از ابزار های مناسب است که در این زمینه کمک خواهد کرد. این پلاگین جدول قیمت گذاری را با استفاده از کشیدن و رها کردن برای ساده سازی روند ساخت برج های قیمت گذاری رسیپانسیو و مقایسه های جانبی را هم در وردپرس ساده می کند.

   

  مشاهده قسمت دوم 8 افزونه و ابزار وردپرس برای طراحی جداول زیبا

منبع :‌ مردان وردپرس
تاریخ آخرین بروزرسانی : 3 مارس 2018

نظرات خود را اینجا بنویسید

آدرس الکترونیکی شما نمایش داده نمی شود *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.