از آنجایی که مردم روسیه تمایل دارند سایت هایی که مطالب غیر مجاز و سیاسی و تروریستی منتشر می کنند، مسدود شوند و سرویس دهندگان اینترنت دسترسی به آن ها را قطع نمایند، وزیر این کشور برای کنترل این سایت ها و پاک نمودن اینترنت از مطالب غیر مجاز، از نیرو های دواطلب کمک گرفت.

اطلاعات و داده های تعدادی فرودگاه جهانی مورد حمله هکر ها قرار گرفته است. جالب تر آنجاست که می فهمیم بعضی از اطلاعات مهم و حیاتی سازمان های دولتی، امنیتی و فرودگاه‌ های بین‌ المللی از طرف افراد حرفه ای در شبکه در محدوده دارک وب مورد معامله قرار گرفت.

مرور گر Edge شرکت مایکروسافت را دست کم نگیرید. آزمایشگاه‌ Naked Security اخیرا مرورگرها را مورد آزمایش قرار داده است که متوجه شویم مرورگر ها تا چه حدی قادرند تهدیدات فیشینگ را تشخیص و مسدود نمایند. که نتیجه حاصل ۹۶ درصد مسدود سازی بدافزار های امنیتی به مرورگر edge و ۸۸ درصد به کروم و ۷۰ درصد […]

امروز دانشمندان دانشگاه ایرواین کالیفرنیا طی تحقیق به این نتیجه رسیدند که هنگام تایپ با کیبورد دمای بدن به کلید ها سرایت کرده و از این طریق موقع تایپ رمز عبور امکان تشخیص دکمه به واسطه هکرها وجود دارد و این افراد با کم شدن دکمه ها، به آسانی ترتیب رمز عبور را حدس خواهند زد.

بنیاد های جاسوسی آمریکایی بر این ادعا هستند که در روال انتخابات ریاست جمهوری پیش روسیه از طریق شبکه اجتماعی دخالت داشته و حال نگران انتخابات ۲۰۱۸ هستند به همین علت گویا نظراتی در این عرصه به شبکه‌ های اجتماعی داده باشند زیرا توییتر دو ماه است که اکانت۷۰ میلیون کاربر را مسدود نموده است.

"متی هیکی"  بنیان گذار کمپانی امنیت سایبری "هکر هاوس" یک باگ تازه کشف نموده که نشان دهنده این است که رمز عبوری که از دستگاه های IOS محافظت می‌نماید، به واسطه یک نوع حمله هکرها می توان به آن نفوذ کرد که این موضوع موجب صدمه به آیفون‌ ها و آیپد ها در برابر حملات خواهد شد.

بزودی پهپاد ها به صنعت خودرو نیز قدم می گذارند و نقشی موثر در پیشرفت کیفیت حمل و نقل خواهند داشت. ایده پردازان میتسوبیشی بر این اعتقادند که پهپاد ها قادرند با برخاستن از روی اتوموبیل اطلاعاتی مانند چگونگی ترافیک پیش رو یا فضا های پارک خالی را در اختیار راننده خودرو قرار دهند.

طی فعالیت های اپل و گوگل جهت ارائه‌ ی اطلاعات مدت زمان فعال بودن، همچنین فیسبوک روی یک قابلیت به‌ اسم «زمان طی شده» کار می‌ کند. این قابلیت کمک رسان کاربران است تا زمان حضور در فیسبوک را کنترل نمایند. همچنین اینستاگرام روی پیشرفت سلامت دیجیتال کاربران فعالیت دارد.

حدود ۷ ماه یک سایت قمارخانه آنلاین در سمنان راه اندازی شده بود و شخص متهم با روش های مختلف و تبلیغات ساختگی قمار و شرط بندی مبالغ بسیاری را بدست آورده بود که به کمک پلیس فتای سمنان تعطیل و متهم دستگیر شد.

شرکت امنیتی سیمنتک اعلام کرده در ماجرای یک هک گسترده که از چین نشات گرفته، کامپیوتر های کنترل کننده ماهواره ها، پیمانکاران دفاعی و شرکت های مخابراتی در ایالات متحده و جنوب شرق آسیا مورد حمله قرار گرفته است.

اخیرا ابزار جدیدی در قسمت افزودنی‌ های مرورگر کروم اضافه شده که به طور رایگان به کاربر خبر می دهد که رمز عبور او فاش شده است. کمپانی نرم افزار سرویس های ابرحسابرسی Okta این افزودنی به اسم PassProtect را ایجاد کرده که می تواند فاش شدن پسورد کاربران را در یک حمله سایبری اطلاع رسانی کند.

مشخص شد اکثر بانک‌ ها و موسسات پولی و مالی در حملات سایبری، اولویت بیشتری دارند و مرکز اصلی محسوب می شوند. در سال پیش، ۲۹۶ حمله سختگیرانه ای به زیرساخت‌ های ایران شد که مرکز نیمی از این حملات از طرف کشور های آمریکا و چین بوده است.

خبرهای کوتاه