تولید آگهی تبلیغاتی شرکت لکسوس با استفاده از هوش مصنوعی، خبر جدیدی از توانایی های جدید این شرکت است، این شرکت توانست با تزریق تعداد زیادی تبلیغ ویدیویی به هوش مصنوعی این تبلیغ را منتشر کند، هوش مصنوعی نیز با بررسی مشترکات این تبلیغات سناریوی خوبی تولید کرد.

حل مشکل یافتن جای پارک برای رانندگان در تمامی خیابان های شهر، شاید برای شما نیز پیش آمده باشد که در سطح شهر،جای پارک پیدا نکنید؛ محققان شرکت استارت آپی با استفاده از هوش مصنوعی روشی را ارائه داد، الگوریتمی را طراحی کردند، که تنها با استفاده از یک سنسور قادر به تشخیص پر یا […]

یک استارتاپ آمریکایی ربات هوشمندی به اسم ” CREATOR” ساخته که که در هر ۵ دقیقه یک همبرگر درست می کند یکی از مدرن ترین دستگاهی است که برای پرخور ها کارآمد است. قیمت خرید همبرگر از این ماشین هوشمند فقط ۶ دلار می باشد.

پژوهشگران تابحال در زمینه پیش‌بینی درست وضعیت آب وهوایی بحث‌ های بسیاری کرده‌ اند. حال بررسی و پیش بینی  وضعیت آب و هوا از سوی برخی از دانشمندان دانشکده کلمبیا مطرح شده است. که از روش “یادگیری ماشین” برای بررسی ابر ها با وضوح بالاتر استفاده نموده اند.

هوش مصنوعی جهت استخدام نیرو وارد بازار کسب و کار شد.در سال های اخیر آمارهای اقتصادی نشان دهنده ی کاهش بیکاری در سرزمین های توسعه یافته می باشند. این موضوع نهاد های استخدامی را با کمبود نیرو رو به‌ رو نموده است.در این میان هوش مصنوعی برای کمک به شرکت ها نقش آفرینی می کند.

تب جام جهانی در روسیه شور و شوق شگفتی را بین قوم های مختلف و رسانه ها به وجود آورده است. به تازگی یک تیم developer نروژی با به کارگیری هوش مصنوعی برنامه ای را توسعه داده اند که از طریق بررسی ۱۲۸ مقیاس متفاوت نزدیک ترین فیس به شما را از میان ۷۳۶ بازیکن فوتبال در […]

دانشمندان گوگل به این موفقیت دست یافته اند که با کمک فناوری هوش مصنوعی، الگوریتمی طراحی نمایند که قادر است با صحت ۹۵ درصد تاریخ دقیق مرگ یک بیمار پیش بینی نماید. این الگوریتم میان ۲۱۶ هزار بیمار بستری در بیمارستان با مسائل کلینیکی مختلف انجام شده است.

دانشمندان دانشگاه MIT موفق شده‌ اند راه حل بهتری را جهت کنترل روبات‌ ها به جای برنامه نویسی اختراع نمایند به این ترتیب که توانستند روبات‌ "باکستر" شرکت «Rethink Robotics» به وسیله ی حرکات دست و بدن و نیز امواج مغزی کنترل و هدایت کنند.

استفن مک آلیر با تیم دانشجویان خود در دانشگاه کالیفرنیا توانسته الگوریتمی به نام Autodidactic iteration را در زمینه حل مکعب روبیک طراحی کند. این مسئله که برای اغلب انسان ها دشوار است با بهره گیری از هوش مصنوعی و بوسیله ماشین ها در بازه زمانی کوتاهی انجام می شود.

ربات ها جراحی چشم انجام می دهند. این مسئله می تواند برای اغلب افرادی که نمی توانند به جراح چشم انسانی اعتماد کنند کارآمد باشد. محققان دانشگاه آکسفورد رباتی ساخته اند که توانست اولین عمل جراحی چشم دنیا را با موفقیت انجام دهد.

شرکت فوق العاده ای در چین در زمینه تجارت و فروش کالا راه اندازی شده که تعداد نیروی انسانی در آن صفر است و پرسنلش را ربات ها تشکیل می دهند. به نظر می رسد قدرت این کمپانی به علت وجود ربات های هوشمند بسیار شگفت انگیز و شبکه ای گسترده و به روز از ماشین آلات خودکار […]

هوش مصنوعی با تشخیص زودهنگام بیماری ها قادر است در قالب سلاح جدیدی جهت مبارزه با سرطان و چند مورد از بیماری‌ های خطرناک کارایی داشته باشد و جان هزاران شخص را از مرگ از سال ۲۰۲۳ نجات دهد و به شکل جدی با این بیماری‌ ها مبارزه نماید.

خبرهای کوتاه